بیمه صادرات جایگزین ال سی برای بازرگانان ایرانی و روسی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش مهر نیوز به نقل از این سازمان توسعه تجارت از آنجایی که نیاز به ایجاد سازوکارهای مالی برای تسهیل و ارائه تضمین های لازم وجود دارد توسعه تجارت بین دو کشور، پس از ۳ ماه بحث و گفتگو و نشست های کارشناسی، روز پنجشنبه ۲۶ شهریور، قراردادی بین صندوق ضمانت صادرات و صندوق بیمه صادرات روسیه امضا شد.

علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر، رئیس سازمان توسعه تجارت که برای تأسیس مرکز تجاری ایران در روسیه و افتتاح نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ایران در یکی از مراکز نمایشگاهی مسکو (CROCUS EXPO) به روسیه رفته بود، گفت: هدف از این قرارداد کمک به تجار دو کشور است. امضای طرفین جهت استفاده از بیمه صادراتی به عنوان جایگزین ال سی، اخذ تضمین های لازم و کاهش ریسک های تجاری بین دو کشور.

وی همچنین افزود: بر این اساس تمامی بازرگانان ایرانی فعال با تجار و شرکت های روسی در طول همکاری، شرکای تجاری خود را به صندوق ضمانت صادرات ایران معرفی می کنند که از یک سو سقف اعتبار بیمه ای شرکت های روسی را مطابق با ضمانت نامه تضمین می کند. قرارداد منعقده با شرکت های بیمه روسیه، ایجاد و از سوی دیگر اقدامات لازم در خصوص صدور بیمه نامه برای طرفین ایرانی انجام شود.

بیمه صادرات جایگزین ال سی برای تجار ایرانی و روسی شده است

رئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه خاطرنشان کرد: تجار ایرانی با استفاده از این بیمه نامه می توانند به راحتی و به راحتی کالاهای خود را به روسیه صادر کنند. جهت از بیمه و ضمانت از صندوق ضمانت صادرات بهره مند شوند.

وی در ادامه گفت: همچنین کارآفرینان و بنگاه‌های روسی صادرکننده محصولات به ایران می‌توانند کارآفرینان و بنگاه‌های ایرانی را به عنوان شرکای تجاری معرفی کنند و صندوق ضمانت صادرات از طریق صندوق‌های ضمانت روسی به طرف‌های روسی و شرکت‌های ایرانی در ازای دریافت گواهینامه ضمانت‌نامه و بیمه نامه ارائه می‌کند. تسهیل در روند واردات از روسیه.

این اقدام در راستای تلاش‌های این سازمان انجام می‌شود، با توافقی بین صندوق ضمانت صادرات و بزرگترین صندوق بیمه صادرات روسیه که امکان صدور بیمه نامه تا سقف یک میلیارد دلار بدون محدودیت اعتباری را برجسته می‌کند. توسعه صندوق ضمانت تجارت و صادرات برای تسهیل تجارت بین ایران و روسیه تأسیس شد.