بیه قوش کهگیلو و بویراحمد اضطراب بازپرداخت وام / آقای استاندار با مدیران ناکارآمد برخورد کنید.


به گزارش یاسوج از فارس، این روزها کهگیلویه و بویراحمد از نظر اعتباری در شرایط بحرانی قرار دارد و با وجود اینکه سال مالی به جای تیرماه دو ماه تمدید شده و به شهریور ماه موکول شده است، اما بخشی از وام نقدی و خزانه اسناد هنوز جذب نشده و زنگ خطر به صدا در آمده است مسائل به گوش و کهگیلویه و بویراحمد است.

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد، ۴۶۲ میلیارد وام نقدی و ۸۳ میلیارد اوراق خزانه هنوز جذب نشده و تنها ۶ روز تا پایان شهریور ماه باقی مانده است.

با حدود ۱۴۰۰ پروژه ناتمام، پس از این وام، وام های ریالی کهگیلویه و بویراحمدی ها برمی گردد که فاجعه است و کسانی که شکست خوردند باید پاسخگوی این افراد باشند.

اما رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جلسه آشنایی با آخرین وضعیت وام صندوق های دولتی به مدیران هشدار داد: وجود وام نشان از ضعف و کم کاری مدیران است. ۴۶۲ میلیارد وجه نقد و ۸۳ میلیارد اوراق خزانه استان قابل قبول نیست. ساخت و ساز باید آخرین چیزی باشد که به عقب برگردانده می شود.

وی بیان کرد: چرا باید در روزهای آخر وصول وام تمدید شود، اعتبارات نقدی سال گذشته در حساب دستگاه قرار گرفت و ۷ تا ۱۱ ماه پول در حساب دستگاه است، این اعتبارات برای مردم است، چرا مدیران انجام دادند. آنها را جذب نکنید

وی گفت: سازمان ها به هیچ شکل و قیمتی وام را پس ندهند، آقای سید پاک رئیس جمهور صادق و با اخلاق است، پارسال ۶۳۴ میلیارد وام نقدی به دولت داد، خدای ناکرده جذب نمی شود.

شهابی در ادامه گفت: به جز اعتبار سال گذشته تله کابین یاسوج که بنا به دلایلی برگشت داده شد، ۳۰ سال است که هیچ وامی از این حالت پس داده نشده است.

علی شهابی نسب خطاب به مدیران گفت: هیچ تلاشی برای ماندن در سازمان مدیریت نمی کنم، در صورت عدم برداشت وام نقدی و اسناد خزانه، اسامی مدیران را به رسانه ها می رسانم و استعفانامه می نویسم.

وی گفت: فضای مجازی و رسانه اجازه نمی دهد که من و شما به عنوان مدیر بمانیم و ممکن است بعد از شما اولین مدیر برکنار شده باشم، سال گذشته که اعتبارات پروژه کابل کشی برگشت داده شد، رسانه ها چه کردند؟ متولی و با ما انجام دهد.

وی ادامه داد: اگر یک ریال از این وام ها برگشت داده شود، مدیران در برابر مردم پاسخگو بوده و در روز قیامت پاسخگوی عملکرد خود خواهند بود.

شهابی نسب در همان جلسه بارها از مدیران درخواست و التماس کرد که به هیچ وجه وام را جذب نکنند و حتی یک ریال از وام را پس ندهند.

مدیران برای جمع آوری وام ها تلاش می کنند اما احساس می کنند که جمع آوری کارساز نیست و در روزهای باقی مانده دستگاه ها باید تمام تلاش خود را برای وصول وام انجام دهند.

ماندن و رفتن مدیران بستگی به جذب وام دارد، باید منتظر ماند و دید که آیا پول های وام گرفته شده از این دولت به بیت المال بازمی گردد، چه عواقبی برای آن مدیر خواهد داشت و علی احمدزاده همچنان چه تصمیماتی خواهد گرفت. آیا کار آن مدیر است؟

انتهای پیام/۸۲۰۲۴
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید