تأثیر امام خمینی بر اسلام فراتر از ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر سهیل شادترین وی بعدازظهر سه شنبه در همایش علمی-تحلیلی گستره جغرافیایی دیدگاه های امام خمینی(ره) در دانشکده آینده پژوهی دانشگاه امام خمینی(ره) گفت: نفوذ امام خمینی (ره) در سراسر جهان بعد از رحلت ایشان قوی تر شده است.

وی گفت: برای غیرایرانیان و مسلمانانی که امام را در خارج از ایران ملاقات کرده اند، تحلیل ما با تحلیل مردم ایران توسط امام متفاوت است. توانایی درک معنای نهضت امام و درک موضوع تأثیر حرکت او در سراسر جهان

این مبلغ اسلامی با تأکید بر اینکه تأثیر امام خمینی (ره) در خارج از کشور بر اسلام و نهضت آن واقع بینانه تر است، تصریح می کند: قبل از خروج امام خمینی (ره) بسیاری از مسلمانان به ویژه تنها چیزی که مربوط به اسلام بود، لاتین آمریکایی نام خدا بود. قرآن، و دانش عمیق ما از قوانین اسلامی منجر به ممنوعیت گوشت خوک و شراب شد.

وی گفت: کار امام (ره) برای اسلام آوردن مسلمانان، احیای این دین و شناساندن مسلمانان جهان به دین خود از دیرباز ادامه داشته است و امروز می بینیم که قرآن کریم در میان مسلمانان مورد بررسی و بحث قرار می گیرد. محیط تحقیقاتی جهان

شادترین وی تاکید کرد: کاری که امام (ره) با امت اسلامی کرد، معرفی ملت در حال مرگ، بیداری و حرکت آنها به عنوان یک حرکت اصلاحی در جامعه به سبک انقلاب اسلامی بود. و بود.

فرمود: مفهوم امت یعنی ایدئولوژی قبل از امام (ره) وجود نداشت و از طریق خط امام (ره) بود که این مفهوم در دنیا ایجاد شد.

امام(ره) از مبلغان و فرهنگیان آمریکای لاتین با بیان اینکه این ملت واحد را آفرید و امکانات رشد ملت را به مسلمانان آموخت، مدعی شد: امت اسلامی یک روز قیام نکرد، بلکه سقوط کرد. اگر امام نباشد مفهوم امت اسلامی در یکی دو نسل برای همیشه از بین می رود.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ها برای از بین بردن هویت دشمن این است که نام و ساختار بیرونی داشته باشد اما شخصیت باطنی نداشته باشد.

شادترین وی ادامه داد: آمریکا و غرب میلیاردها دلار هزینه کرده اند تا بین مسلمانان و ایرانی ها تفاوت قائل شوند، اما امروز اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان برای ارزش ها ارزش قائل هستند. ایده آل ها وقتی امام (ره) قیام کردند عاشق اسلام و ایرانی شدند.

وی گفت: ما نمی دانیم قبل از رفتن او در برابر امت اسلامی چگونه مقاومت کنیم اما امروز صدای اسلام و ایران را در یمن، لبنان، سوریه و بحرین می شنویم.

این شخصیت مبلغ و فرهنگی آمریکای لاتین در پایان خاطرنشان کرد: امام (ره) به ملت های مستضعف قدرت حمایتی داد و امروز نیز این قدرت حفاظتی را داده و به شکل آن شهادت داده است. گیر ما گروه های معترضی مثل حزب الله هستیم.