تأکید وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان بر اهمیت تداوم رایزنی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «جیحون بایرام‌اف»، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، طرفین در خصوص توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف روابط دو کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس، مأموریت مشترک وزارت خارجه‌های دو طرف در توسعه مناسبات سیاسی را مورد تأکید قرار داد.

وی با اشاره به ملاقات سال گذشته رؤسای جمهور دو کشور تصریح کرد: توافقات مهمی در سطح رؤسای جمهور صورت گرفته است که اجرای کامل آن در دستور کار مشترک تهران و باکو قرار دارد.

وزیر امورخارجه کشورمان برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی در باکو را از جمله پیشرفت‌های مهم اخیر در توسعه مناسبات دوجانبه عنوان کرد.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از این گفتگوی تلفنی به برگزاری مجمع پارلمان‌های اکو در جمهوری آذربایجان پرداخت و ابراز امیدواری کرد اجلاس پیش رو موجب ارتقای بیش از پیش سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شود.

«جیحون بایرام‌اف» نیز با اشاره به لزوم توسعه مناسبات فیمابین و اعلام آمادگی برای تداوم سفرهای دیپلماتیک و تقویت مناسبات سیاسی در سطوح مختلف، بر روابط نزدیک و خدشه ناپذیر دو کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به توافقات دو رئیس‌جمهور، حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره‌باغ را گام مهمی در این فرآیند دانست.

طرفین در این تماس تلفنی بر اهمیت تداوم رایزنی و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و دور نگهداشتن روابط از توطئه دشمنان دو ملت و دو کشور تأکید کردند.