تبدیل پیام ها به iMessage چگونه از iMessage استفاده کنیم؟


برای ارسال اس ام اس رایگان، پیام ها را به iMessage تبدیل کنید

سرویس iMessage آیفون اولین و قدیمی‌ترین سرویس پیام‌رسانی موبایل اپل بود که به عنوان یک سرویس پیام کوتاه در اولین آیفون ظاهر شد. با تبدیل پیام ها به iMessage، می توانید آنها را به صورت رایگان برای سایر کاربران اپل ارسال کنید. می‌توانید به کاربران iOS و دیگر کاربران مک به صورت آنی و کاملاً آزادانه، در هر زمان و هر مکان پیامک ارسال کنید. این یک توصیف بسیار ساده از سرویس عالی iMessage مرحوم استیو جابز بود. اما برخی از کاربران اپل در تبدیل پیام های خود به iMessage مشکل دارند. در این مقاله نحوه تبدیل پیام ها به iMessage را می دانیم. این مقاله نسخه به روز شده مقاله ایمیج است، پس با نحوه کار با آن همراه باشید.

چگونه با استفاده از iMessage پیام ارسال کنیم؟

برای تبدیل پیام ها به iMessage، ابتدا تنظیمات را در آیفون خود باز کنید. سپس به قسمت Message رفته و حالت سرویس iMessage را از Off به On تغییر دهید. مهمتر از همه، برای استفاده از iMessage باید Apple ID داشته باشید. پس از فعال سازی این سرویس ۱۵۰ تومان از پرداخت شما کسر می شود. اگر می خواهید این سرویس را مجددا فعال کنید، روی دکمه لغو کلیک کنید و این هزینه دوباره از صورتحساب شما کسر نخواهد شد.

در این مرحله برای استفاده از سرویس iMessage باید Apple ID خود را وارد کنید. برای استفاده از این سرویس، یک آیفون فعال باید از طریق وای فای یا دیتای سیم کارت به اینترنت متصل باشد. اگر اتصال به اینترنت وجود نداشته باشد، سرویس iMessage کار نخواهد کرد. ممکن است تا ۲۴ ساعت طول بکشد تا iMessage فعال شود. این به این دلیل است که اپل باید تأیید کند که شماره تلفن و Apple ID شما مطابقت دارند. اما اگر اطلاعات کاملا درست باشد، فعال شدن این سرویس معمولا یک ساعت طول می کشد.

نکاتی برای تبدیل پیام ها به iMessage

پس از استفاده از تنظیمات فعال سازی iMessage، نکاتی وجود دارد که باید در مورد این سرویس بدانید. در صورت انتخاب، زمانی که کاربر اپل دیگری از طریق سیستم iMessage برای شما پیام ارسال می کند. ارسال رسید خواندن باید فعال باشد تا طرف مقابل را از خواندن مطلع کند. اگر نمی توانید از iMessage استفاده کنید، می توانید گزینه ارسال به صورت SMS را فعال کنید تا بتوانید به صورت خودکار از طریق سیم کارت خود پیام ارسال کنید. برای استفاده از این سرویس کافی است آدرس ایمیل شخصی که می خواهید از طریق سرویس iMessage با او در ارتباط باشید را وارد کنید. البته فرد باید iMessage را در گوشی خود فعال کرده باشد.

ارسال پیامک از طریق سیم کارت به شخصی که از سرویس iMessage استفاده می کند. اگر گزینه ارسال پیامک آبی بود، دست خود را چند ثانیه روی گزینه ارسال نگه دارید تا گزینه سبز شود و پیامک به سیم کارت ارسال شود. اگر مخاطب شما یک کاربر غیر اپل باشد، به جای iMessage به طور خودکار یک پیام متنی دریافت می کند. اگر حباب پیام سبز است، می توانید مطمئن باشید که پیام ارسال شده معمولا یک پیامک است. مطمئن شوید که iMessage را قبل از خارج کردن سیم کارت از تلفن اپل خود خاموش کنید. در غیر این صورت، پیام به جای رسیدن به گوشی جدید به آیفون قدیمی شما ارسال می شود.

هنگام ارسال پیام را به iMessage تبدیل کنید

برای تبدیل پیام به iMessage هنگام ارسال، ابتدا گیرنده مورد نظر را انتخاب کرده و پیام خود را بنویسید. سپس روی Submit کلیک کنید. پس از آن، باید انگشت خود را روی حباب پیام ارسال شده فشار داده و نگه دارید. یک منو با چندین گزینه برای انتخاب ظاهر می شود. سپس روی Send as iMessage کلیک کنید تا پیام به iMessage تبدیل شود. پیام های IM به رنگ آبی و پیامک ها سبز هستند. هنگام ارسال پیام با استفاده از iMessage، دکمه “ارسال” آبی می شود.

پیام ها را بدون شماره تلفن به iMessage تبدیل کنید

همانطور که گفتیم سرویس iMessage با Apple ID کار می کند. برای استفاده از iMessage بدون نیاز به سیم کارت یا شماره تلفن، باید آن را در تنظیمات و در قسمت «پیام ها» بنویسید. برای تبدیل SMS به iMessage بدون سیم کارت یا شماره تلفن، باید یک حساب iCloud داشته باشید، آن را در تنظیمات فعال کنید یا اگر قبلاً این حساب را دارید آن را به تنظیمات اضافه کنید. سپس طبق روشی که توضیح دادیم سرویس iMessage خود را فعال کنید. پس از آن بر روی Send & Receive کلیک کنید. اینجاست که Apple ID شما ثبت می شود و شماره تلفن ها برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

در زیر می توانید پیام ارسال و دریافت کنید، روی Apple ID خود ضربه بزنید و آن را به عنوان آدرس اصلی ارسال و دریافت خود تنظیم کنید. اگر Apple ID را نمی‌بینید، روی Apple ID برای iMessage ضربه بزنید و حساب Apple خود را انتخاب کنید. در این صورت iMessage بدون نیاز به شماره تلفن فعال می شود.

اگر سیم کارت ندارید، مشکل تبدیل پیام ها به iMessage را حل می کند

معمولاً اگر سیم کارت را در تلفن اپل وارد نکنید، اپل به طور خودکار پروفایل شما را به شماره شناسه ایمیل تغییر می دهد. اما گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد و کاربران نمی توانند با استفاده از iMessage هنگام استفاده از سیم کارت متفاوت یا بدون سیم کارت پیام ارسال یا دریافت کنند. برای رفع این مشکل، به Settings > Messages > Send & Receive رفته و ایمیل یا شماره تلفن مورد استفاده برای iMessage را مشخص کنید. سپس تلفن همراه خود را ریستارت کنید.

تبدیل پیام ها به iMessage و ارسال SMS به صورت رایگان

Text to iMessage یکی از سرویس های انحصاری اپل است که معمولاً در گوشی های اندرویدی در دسترس نیست. کار با این سیستم بسیار آسان است و هیچ تفاوتی با سرویس پیامک معمولی ندارد. برای این کار می توانید با انجام چند تغییر ساده در قسمت تنظیمات و قسمت پیام ها و وارد کردن اپل آیدی، پیام های خود را با سایر کاربران اپل و مکینتاش به iMessage تبدیل کنید.