تداوم وزش باد و باران در سیستان و بلوچستان


محسن حیدری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: بامداد دوشنبه وزش باد شدید و عصر سه شنبه مجدداً شدت یافت و خسارت هایی به محصولات کشاورزی و گلخانه ها وارد کرد و احتمالاً پروازها لغو شد. به دلیل وزش باد شدید یک طوفان وجود دارد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان بابیان اینکه در مدت فوق تردد در شمال استان با خطر مواجه خواهد بود، گفت: توصیه می شود از پرواز با هواپیماهای سبک در منطقه خودداری شود و از کویر نوردی در منطقه خودداری شود. شمال غرب استان.

وی در ادامه گفت: این هشدار نارنجی رنگ به نواحی شمالی سیستان و بلوچستان محدود نمی شود و سامانه موسمی در جنوب این استان ادامه دارد.

به گفته حیدری، بارش باران تا عصر امروز شنبه در استان‌های گلشن، سراوان، سیب، سوران، مهرستان، ایرانشهر، بمپور، دلگان، راسک، سرباز، فنوج، کاسکند، لاشار، نیکشهر، دشتیاری، چابهار، زرآباد و کنارک ادامه دارد. یکشنبه عصر. است

وی پیش بینی کرد: بارش شدید باران، رعد و برق، تگرگ و وزش باد شدید موقتی از پدیده های غالب در شهرستان های مذکور به ویژه در مناطق مرتفع باشد.

حیدری به مردم این مناطق توصیه کرد: در حاشیه رودخانه های فصلی بمانند، از ارتفاعات بالا بروند و از بیرون رفتن به دریا خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این مناطق به دلیل طوفان موقت با روان آب، طغیان فصلی رودخانه، ریزش درختان کهنسال، صاعقه و خسارات احتمالی مواجه می شوند.

انتهای پیام/۳۱۳۹
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید