تدوین مسائل سیستمی توسط اساتید دانشگاه یزد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین زارع کمالی ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج با یاد شهید مصطفی چمران اظهار داشت: منش، منش فردی، رهبری، اساس زندگی جهادی است. او در تمام عمر خود یک قاتل بلندپایه بود.

وی با اشاره به وصیت نامه شهید چمرنگ گفت: نگاه شهید عاشقانه بود و او نیز مانند سایر شهدای دوران دفاع مقدس با عشق به جان باختن به جبهه رفت و از کشورش دفاع کرد.

زارع کمالی تاکید کرد: ایران اسلامی امروز پیوندهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با دشمن دارد.

مهمترین وظیفه یک استاد این است که رسالت خود را بشناسد و به موقع در مأموریت شرکت کند.

فرمانده سپاه القدیر با بیان اینکه یکی از مهم ترین مولفه های قدرت هر کشوری نیروی انسانی کشور است، بیان کرد: این نیرو می تواند چنین پیوند تنگاتنگی بین صنعت و دانشگاه ایجاد کند. ما می توانیم در زمینه های مختلف بدرخشیم.

وی از اساتید دانشگاه به ویژه اساتید بسیجی خواست تا نظام مشکلات و نیازهای استان یزد را جمع آوری کنند.

راه حل های علمی و تخصصی برای بسیاری از مسائل پیش روی aimag تهیه شده است

رئیس بسیج اساتید استان یزد نیز در این نشست گفت: کارگروه تخصصی معلمان یزد راه حلی علمی و پیچیده برای بسیاری از مشکلات یزد ارائه کردند.

دهگانی اشکذری با بیان اینکه الگوبرداری از شخصیت چمران بزرگ و نامدار یکی از وظایف و رسالت های اصلی بسیج است، خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای جامعه امروز تلفیق علم و ایمان است.

وی ادامه می دهد: نگاه متمدنانه این دانشمند مقتول در کنار هجرت شهید چمران و جهاد علمی وی باعث شد تا شیوه ها، منش و ویژگی های رفتاری این مقتول در جامعه امروزی برجسته شود.

دکتر چمران با بیان اینکه در مدت اقامت خود در لبنان قبل از هر اقدامی مسائل مهمی را در خصوص سعادت مردم مد نظر قرار داده بود و دهگانی این امر را درسی از این کشتار بزرگ امروز جامعه ما دانست: . به نظر می رسد چنین الگوهای بزرگی بیش از گذشته وارد جامعه می شوند.