تشکر برندگان اعتراض از امام حسین (ع) – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمهر به نقل از این خبرگزاری گزارش داد المنارسیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت اسلامی و کربلا، عاشورا، امام حسین (که از او جدا شد) و حضرت زینب (س) جدا شدنی نیست. کربلا نیز می فرماید: ایثار، مقاومت، پیروزی و موفقیت همه ما مدیون امام حسین (ع) عاشورا هستیم.

وی در ادامه گفت: وقتی از مقاومت اسلامی لبنان در ۴۰ سال کار، جهاد، صبر، فداکاری، پایداری، پیروزی ها و دستاوردها صحبت می کنیم، هر چه داشته ایم از عاشورای امام حسین (علیه السلام) آمده است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: با احیای عاشورا سفر ما و مردم ما با قدرت، انرژی، شور، صبر، عزم، آمادگی، فداکاری، امید و ایمان به خدا ادامه می یابد.

نصرالله همچنین ماه نو را به کشورهای عربی و اسلامی تبریک گفت میل مسلمانان به ویژه مردم لبنان سال خوبی را برای آنها آرزو می کنند.

وی همچنین با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته یعنی از سال ۸۲ تاکنون شاهد پیشرفت های بسیار خوبی در احیای محرم بوده ایم، چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی بوده ایم.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: برای همگان آرزوی توفیق داریم تا این رویداد را نیز با سودآوری، کارآمدی، با همه توانمندی ها و ظرفیت های ممکن، مورد رضایت خداوند متعال احیا کنیم.

نصرالله در خاتمه خاطرنشان کرد: به صراحت می گویم که در روز عاشورا به مسائل دینی و فرهنگی توجه دارم نه مسائل سیاسی. اگر این شب ها اتفاق جدیدی بیفتد و نیاز به توضیح باشد، انشاءالله با هم صحبت می کنیم، اما موضوع اصلی دین و فرهنگ است.