تغذیه زمانی – رژیم لاغری


مدتی غذا بخورید
مدتی غذا بخورید

زمان: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی وزن خود را کاهش دهیم

برای کاهش وزن و تغذیه سالم سه رکن وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). در حالی که دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار می گیرند ، ما اغلب مورد سوم را فراموش می کنیم.

چه مشغول کار باشیم و چه به مهمانی برویم ، دیر غذا خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه زمانی چیست؟

تغذیه زمانی شامل همگام سازی الگوهای غذایی شما با ساعت بیولوژیکی شما است. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه های خواب ، ریتم های هورمونی ، ریتم های انتقال دهنده های عصبی و الگوها. غذا بخورید (توجه داشته باشید وقتی هر روز میان وعده های خاصی می خورید چه احساسی دارید؟).

تغذیه زمانی توسط متخصص تغذیه فرانسوی ، Dr. آلن دلبوس ، با پروفسور ژان روبرت راپین در سال 1986 و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین داشت.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما می تواند مطابق با چرخه موزون روز کار کند ، زیرا بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی بیان می کند که هر اندامی در بدن ما دارای ریتم خاص خود است (به همین دلیل متخصصان طب چینی توصیه می کنند که برخی از داروها در ساعات خاصی از روز انجام شود).

هر دو سیستم دارویی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی شما چطور است؟

تحقیقات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اولیه به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و به طور مداوم به تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما واکنش نشان می دهد. این ساعت مچی همچنین ساعت محیطی را در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه تنظیم می کند.

با توجه به مطالعه صبحانه بزرگ ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این تحقیق بیان می کند که خوردن غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای تغذیه ای را از آن دریافت می کنید. تحقیقات همچنین نشان داده است که صبحانه شما باید سنگین و مملو از غذاهای پر انرژی باشد ، در حالی که صبحانه شما باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری نشان داد که خوردن زیاد بعد از ظهر منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد و در نهایت منجر به افزایش قند خون بعد از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم گرفته اید که ارزان قیمت را انتخاب کنید و پهنای باند کمی صرف کنید ، به سادگی خود را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه تا ناهار و ناهار تا شام باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما فاصله بین خوردن و صبحانه صبح باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تغییر کند.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا خوردن / ناشتا) در معرض افزایش وزن و بیماریهای متابولیک هستند.

مزایای تغذیه ای فصل چیست؟

تغذیه طولانی مدت می تواند چندین اثر مثبت بر بدن داشته باشد ، مانند:

هضم و جذب مواد مغذی بهتر است

حداکثر فواید مواد مغذی جذب می شود

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول دیاتور

خطر بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد

خطر دیابت را کاهش می دهد

تقویت سیستم ایمنی بدن

تعادل هورمونی

دیدگاهتان را بنویسید