تقویت کننده های طبیعی باروری – شانس باردار شدن را افزایش می دهد

انواع مختلفی از تقویت‌کننده‌های طبیعی باروری برای زوج‌هایی که تلاش می‌کنند باردار شوند وجود دارد و تعیین اینکه کدام بهترین است، می‌تواند به افزایش شانس شما برای بارداری طبیعی کمک کند. شانس بارداری طبیعی خود را با این تقویت کننده های باروری که شامل آب، انواع خاصی از غذاها، طب سنتی چینی (گیاهان چینی، طب سوزنی، طب فشاری) و رویکردهای سبک زندگی می شود، افزایش دهید.

اب

اگر به دنبال بارداری هستید، مقدار زیادی آب بنوشید. آب سموم یا مواد زائد را از بدن ما دفع می کند، سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند و به جلوگیری از عفونت های مجاری ادرار و مثانه کمک می کند. همچنین انتقال مواد مغذی و هورمون ها را در سراسر بدن تسهیل می کند و در نتیجه شانس باردار شدن را افزایش می دهد. در مورد تولید مثل، توصیه می شود بدن را هیدراته نگه دارید تا باروری مطلوب داشته باشید. به عنوان یکی از تقویت کننده های طبیعی باروری، آب رقیق می شود و مخاط دهانه رحم را افزایش می دهد که برای بارداری حیاتی است. این مایع دهانه رحم به اسپرم کمک می کند تا برای لقاح به تخمک برسد. همچنین به اسپرم کمک می کند تا زمانی که منتظر تخمک گذاری است به اندازه کافی زنده بماند.

غذا

یکی از کلیدهای باردار شدن، خوردن غذای مناسب است. این شامل، اما نه محدود به، موارد زیر است: غلات کامل، محصولات لبنی پرچرب، میوه ها و سبزیجات تازه، منابع پروتئینی (لوبیا، نخود، بادام زمینی، گوشت بدون چربی قرمز، و غیره) و سایر محصولات غذایی که حاوی تک اشباع و چند اشباع هستند. چربی ها و اسیدهای چرب امگا ۳ مانند آووکادو، آجیل، کنجد، ساردین و سالمون. این نوع غذاها حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند که تقویت کننده های طبیعی باروری هستند و باید در رژیم غذایی زوج هایی که در تلاش برای باردار شدن هستند گنجانده شود تا اطمینان حاصل شود که هر دو تمام مواد مغذی ضروری را دریافت می کنند که به بهبود توانایی بدن برای تولید مثل کمک می کند.

داروی سنتی چینی

طب چینی آرام آرام پذیرش فرهنگ غربی را به دست آورده است. گیاهان چینی از دیرباز برای کمک به باروری استفاده می شده است. گیاهان تقویت کننده باروری به صورت جداگانه یا به صورت ترکیبی برای باروری استفاده می شوند. از محبوب ترین گیاهان می توان به کوهوش سیاه، دونگ کوای، روغن گل مغربی، تک شاخ کاذب، برگ تمشک قرمز و ویتکس (توت عفیف) اشاره کرد. استفاده از گیاهان ذکر شده باید هدایت شود. اثربخشی و عدم عوارض جانبی این داروهای سنتی چینی باعث شده است که به عنوان یکی از بهترین تقویت کننده های باروری شناخته شوند.

طب سوزنی و طب فشاری به عنوان بخشی از طب سنتی چینی نیز به عنوان تقویت کننده های طبیعی باروری در نظر گرفته می شوند. طب سوزنی به طور کلی به کاهش استرس کمک می کند. می تواند به افزایش باروری در مردان و زنان کمک کند. در مردان، طب سوزنی نصف النهار کلیه مرتبط را تقویت می کند و در نتیجه قدرت مردانگی را افزایش می دهد. در زنان، عملکرد تخمدان را بهبود می بخشد و مخاط دهانه رحم را افزایش می دهد. گذشته از این مزایا، طب سوزنی پوشش اندومتر و کاشت را نیز بهبود می بخشد، بنابراین احتمال سقط جنین را کاهش می دهد. طب فشاری، درست مانند طب سوزنی، به آرامش بدن کمک می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. تخمدان ها، رحم و همچنین غدد فوق کلیوی، هیپوفیز، تیروئید و پاراتیروئید را برای تولید متعادل هورمون تحریک می کند.

ثابت شده است که تقویت‌کننده‌های طبیعی باروری با توجه به اینکه تغییرات خاصی در سبک زندگی ایجاد شده‌اند، کار می‌کنند. برای دستیابی به مزایای کامل باروری، توصیه می شود سیگار را ترک کنید، مصرف الکل را حذف کنید و قطعا از مصرف داروهای ممنوعه خودداری کنید.

رژیم دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر