تماشای «شب مافیا»؛ دروغگویی را در قالب بازی های جذاب تبلیغ کنید


خبرگزاری فارس – گروه هنر و رسانه: در فیلم های آمریکایی و ایتالیایی امروزی «مافیا» دیگر نام یک کارتل یا گروه جنایتکار نیست. این کلمه از حلقه ما نقل شده و جوانان هم به اسم جمع می شوند. بازی‌های غربی کیلومترها با فرهنگ بومی ما فاصله دارند، اما در سال‌های اخیر، اول تلویزیون و حالا شبکه نمایش خانگی بسیار تلاش کرده‌اند تا صدای خود را بالا ببرند و چیزی را از آن‌ها کپی کنند تا آن را در جامعه آستین تبلیغ کنند. یک نسخه خارجی از معنای این … در ظاهر – چهره راست و گانگستری مهمانان برنامه “شب مافیا” را به خاطر بسپارید – در غیاب برنامه اصولی و مبتکرانه این بازی خطرناک و مضر را تغذیه کنید.

بازی های مافیایی در دهه ۱۳۸۰، مافیا در ایران که گاه به «پلیس دزد» معروف بود، وارد خوابگاه ها و خوابگاه ها شد و پس از مدتی وارد اماکن تجاری مانند کافه ها شد و صحنه های تئاتر و تلویزیون ایران را تجربه کرد و به بخشی از نمایش خانگی تبدیل شد. شبکه. مافیا یک بازی گروهی است که با دو گروه مافیا و شهروند قابل انجام است. در ابتدای بازی با رای دادن به همه بازیکنان یک نفر به عنوان حاکم یا خدا انتخاب می شود. این بازی با تقلید از نبردهای گروه های آگاه و ناخودآگاه، مردم را به گروه های مافیایی و شهروندان تقسیم می کند. در این رقابت افراد می توانند به صورت مخفیانه تعیین تکلیف شوند و اکثریت شهروندان می توانند اعضای مافیا را شناسایی کرده و به حذف آنها رای دهند. بازی در دو مرحله شب و روز انجام می شود. قاضی اعلام کرد که شب است و به همه دستور داده شد که بخوابند و چشمان خود را ببندند. به گفته قاضی، مافیا چشمان خود را باز کردند و یک نفر را با هم کشتند. بعد از اظهارات قاضی، مافیا هم به خواب می رود و صبح شروع می شود، همه از خواب بیدار می شوند و در این مرحله با توجه به اینکه دیشب چه کسی کشته شد، صحبت از اینکه مافیا کیست. در هر مرحله یک نفر با رای گیری حذف می شود. این بازی در دو نوبت صبح و عصر تکرار می شود و یکی از دو قسمت برنده می شود. این بازی بسیار هیجان انگیز و جالب است. به طور خلاصه، هدف نهایی بازی مافیا، از بین بردن «شهروند» توسط گروه مافیایی، یعنی بهبود یا برعکس، از بین بردن «مافیای بازی» از شهروندان، سردرگمی و حذف تدریجی مردم است. از بازی

این روزها نام این بازی با برنامه «شب مافیا» گره خورده است. «شب مافیا» نمایشی رئالیتی از سعید اتوطالب است که پیش از این مجری مسابقات تلویزیونی دیگری مانند «رالی ایرانی» و «شام ایرانی» بوده و بر اساس مسابقه مدنی و مافیایی علیرام نورایی ساخته شده است. شبکه سلام .. سری فیلم هایی که به دلیل آزادی عمل فیلمسازان در شبکه نمایش خانگی کاملا با نسخه تلویزیونی متفاوت است. برای جذب مخاطب به «شب مافیا» به جای مردم عادی، سلبریتی هایی از هنر سینما، تلویزیون و موسیقی و گاه سلبریتی ها با گریم فراوان، آرایش غلیظ و دخترانی عجیب و غریب حضور داشتند. لباس‌های وسترن و گانگستری وجود دارد، آن‌ها زن‌هایی دارند که اول همدیگر را بازی می‌کنند و در فینال مردها را بازی می‌کنند، بنابراین فیلمساز از ترفندهای تکراری زنان و مردان استفاده می‌کند که گاه به دور از ادب است و در واقع حیثیت یک زن را زیر پا می‌گذارد. استفاده از زنان به عنوان ابزاری برای از بین بردن صمیمیت با نهرام و جذب مخاطبان زیاد. به خصوص نوجوانان، جوانان، بازیگران و خوانندگان علاقه مند به شناخت شخصیت واقعی هستند.

سعید ابوطالب که علاقه وافری به اجرای نمایش های واقعیت در فضای نمایش خانگی و شکستن قید و بندهای رسانه ملی دارد، نمایش را مانند تولیدات قبلی کمی از نوآوری و بومی سازی دور کرده است. تقلید از محصولات خارجی باید با پیامدهای فرهنگی اکولوژی ما منطبق باشد، اما به طور کلی اینگونه نیست و این کپی برداری ها نه تنها با فرهنگ اجتماعی و اعتقادات مذهبی ما مغایرت دارد، بلکه گاه آشکارا با آموزه های اخلاقی در تضاد است و اینها ادیان ما هستند. .

گاهی اوقات به بازی های مافیایی گرگینه می گویند. البته دلایل خوبی برای این نامزدی وجود دارد. زیرا اعضای مافیا در طول روز خود را به عنوان شهروندانی آرام معرفی می کنند. اما شب از این جامه بیرون می آیند و خود را آن طرف نشان می دهند. آنها برای برنده شدن باید دروغ بگویند و هر چه دروغگو ماهرتر باشد، احتمال برنده شدنشان بیشتر است. این مهم ترین و غیرقابل انکار مصدومیت این بازی است. ترویج نفاق این بازی نه تنها شر دروغگویی را از بین می برد، بلکه شبهه هایی را در بین افراد جامعه ایجاد می کند. ما در قالب برنامه های رنگارنگ و پر زرق و برق، از طریق بازیکنان محبوب و بعضا مورد علاقه جوانان جامعه، بداخلاقی را ترویج می کنیم که به استقبال رسانه ها از افراد جامعه پاسخ مناسبی نمی دهد. می دانیم که اسلام دینی اخلاقی است. دینی که همیشه دروغ را نهی می کند.

علاوه بر خطرناک بودن بازی، دیدن، سرزنش و سرزنش برخی از بازیکنان در این برنامه امری عادی است و تقریباً برای فصل های قبل از نمایش و حتی بینندگان این قسمت ها رایج است. این برنامه موضوع را مطرح کرد و به نظر می رسید این سریال در قسمت های پایانی چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما طرفداران این بازیگر چاره ای جز دفاع از او نداشتند که باعث هدر رفتن وقت و انرژی تماشاگران و گمراهی جامعه شد.

متأسفانه اصلی‌ترین چیزی که بینندگان ما را به تماشای برنامه‌های بی‌معنی مانند مافیا تشویق می‌کند این است که هیچ برنامه سرگرمی خوب و هدفمندی وجود ندارد که بتواند بینندگان را برای اهداف آموزشی جذب کند. منطق چنین طرحی این بود که برای کرونا، آنها توانستند مردم را سرگرم کنند، آنها را مشغول نگه دارند، مشکلاتشان را به خاطر بسپارند و مدت بیشتری در خانه بمانند. اما هدف وسیله را توجیه نمی کند و باید گفت که سرگرم کردن مخاطب به هر قیمتی و تخریب ارزش های اخلاقی و دینی اجتماعی ناپسند است.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید