تمامی مصوبات سفر رئیس جمهور به قم در حال اجراست


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید محمد تقی شاهچراگی وی در نشست خبری بزرگداشت هفته دولت که امروز دوشنبه ۱۰ مردادماه در تالار افتخارات استان قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای تدوین اقدامات در حال انجام است، گفت: دولت سیزدهم در راه توسعه یابد. مبارزان انقلاب اسلامی به ویژه شهید رجایی بهنار گامی به جلو برداشتند.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما در راستای اجرای موفقیت آمیز هدف اصلی دولت در خدمت به شهروندان است، گفت: خوشبختانه همکاری و هماهنگی خوبی در مدیریت استان وجود دارد و در نتیجه خدمات ارائه شده به شهروندان افزایش می یابد. خدمات به شهروندان

شهردار قم با تاکید بر مشکلات به ارث رسیده از گذشته خاطرنشان کرد: در این مدت گره های زندگی مردم را شناسایی و یک قسمت آن را در قالب سفر ریاست جمهوری و یک قسمت را در قالب تولیت حل کردیم. اختیارات اداری استانی

وی با تاکید بر اینکه تلاش ما بررسی موقعیت جغرافیایی معضل است، گفت: تلاش کرده ایم هر تصمیمی که در این مدت گرفته می شود به طور کامل ثبت و ارزیابی شود.

شاهچراگی وی ادامه داد: با بررسی های منظم می دانیم که در حال حاضر چند مصوبه اجرایی داریم، چند مصوبه در دست اجراست و چند مورد نیست.

وی با اشاره به اینکه به زودی سفر دوم رئیس جمهور به مناطق محلی آغاز می شود، گفت: در حال بررسی نیازهای شهروندان پس از سفر اول هستیم تا در سفر دوم پاسخگوی نیازهای شهروندان باشیم.

استاندار قم با بیان اینکه اکثر مصوبات سفر رئیس جمهور به قم اجرایی شده است، بیان کرد: تمام اقدامات انجام شده در ماه های گذشته موجب پیشرفت و توسعه در همه عرصه های قم شده است.

وی با تاکید بر اینکه برخی از گواهینامه ها پاسخگوی نیاز جامعه، مردم و استان است، گفت: اولویت ما تکمیل پروژه هایی است که در بطن جامعه است و می تواند مشکلات مردم را حل کند.

شاهچراگی وی با بیان اینکه تمام توانایی ها و توانمندی های ما در اختیار مدیریت شهری و روستایی است، گفت: برای سفر رئیس جمهور به کوم ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: “دولت در پرداخت وام ها جلوتر از برنامه زمان بندی شده است و در نظر دارد تمام وام های گردشگری را در سه ماهه اول سال ۱۳۹۱ جذب کند.”

به گفته استاندار قم، برخی از پروژه ها سابقه طولانی دارند: مونوریل، مترو، فرودگاه، پارچه های قدیمی و منازل. زیر بینیچهل ستاره شناساندروازه ری، پروژه های اطراف حرم، شاهزاده اسماعیل، ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی و… از جمله این پروژه ها هستند.

وی با اشاره به پروژه جمع آوری ریل های متروکه گفت: این خط غیرقابل استفاده است، آسیب های زیادی به جامعه وارد کرده است و با وجود همه مشکلات این پروژه، شهرداری آن را مدیریت کرد. محل این است.

شاهچراگی وی با اشاره به اینکه موضوع مسکن یکی از مشکلات مبرم استان و شعار دولت است، گفت: بر اساس گزارش راه و شهرسازی از امروز ۹۲ هزار نفر از ۱۲۸ هزار نفر واجد شرایط درخواست مسکن هستند. مردم.

وی افزود: افراد متاهل و مجردی هستند که طبق قانون شرایط لازم را دارند.

استاندار قم با بیان اینکه ۴۸۰۰ واحد در قم مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: بیشتر این واحدها در پردیسان هستند و پیشرفت آنها بین ۱۰ تا ۹۰ درصد است.

وی ادامه داد: و تلاش ما بر اساس این شرایط است مهیا بیایید شهروندانی را که در وضعیت نابسامان قرار دارند، مشتاق تر اصلاح مسکن کنیم.

شاهچراگی با تاکید بر لزوم دسترسی شهروندان به تمامی فضاهای مورد نیاز: در برنامه ریزی منطقه ۵۶۰ هکتاری هیچ مشکلی از نظر فضا و عرض جاده وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت و ساز در زمینی به مساحت ۵۶۰ هکتار آغاز شده است، تصریح کرد: این پروژه ۳۲ تا ۳۵ هزار نفر ظرفیت دارد و طراحی تمامی واحدها تا ۵ طبقه منحصر به فرد است.

شهردار قم درباره پروژه کارخانه چادر سیاه خاطرنشان کرد: بر اساس این پروژه ۳۲ میلیون دلار به بانک امل پرداخت می شود، ساختمان ها و سوله های آن ساخته می شود و تجهیزات وارد می شود. بخش معینی از نیاز کشور را تامین خواهد کرد

وی با اشاره به اینکه تشکل های مردمی نقش بسیار مفیدی در حل معضلات اجتماعی ایفا می کنند، هشدار داد: همان گونه که گروه های جهادی اغلب در موارد مختلف ظاهر می شوند، دولت از تشکل های مردمی در حوزه اقتصادی و برای حل مشکلات مردم استفاده خواهد کرد.

شاهچراگی وی با تاکید بر مشارکت فعال شهروندان در مبارزه با اعتیاد، گفت: هیچ محدودیتی برای فعالیت سازمان های مردم نهاد قائل نمی شویم. در اندازه می توانیم از آنها حمایت کنیم.

وی گفت: تلاش ما این است که در مرحله اول به مدیریت شهر کمک کنیم که شامل پروژه های شهری، بافت های فرسوده، سکونتگاه های غیررسمی و منازل می شود. زیر بینی به نظر می رسد مسئولیت ذاتی مدیریت شهری است، زیرا ارتباط مستقیم با مردم دارد و مجموعه شهرسازی را پشتیبانی می کند.

شهردار قم با اشاره به اینکه در گذشته شرایط مشخصی برای پروژه فرودگاه قم وجود نداشت، گفت: متأسفانه سنگ بنای پروژه فرودگاه قم از ابتدا گذاشته نشده است.

وی با بیان اینکه این پروژه درخواست اکثریت مردم قم و مسئولان است، گفت: فرودگاه قم و مانوریل در مرحله تملک منابع دولتی هستند و مورد تایید قرار گرفته اند.

شاهچراگی وی با تاکید بر اینکه مدیران موفق و پرتلاشی در استان وجود دارد، گفت: خوشبختانه سن مدیریت استان قم ۸ سال کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما بر این است که این فرودگاه در دولت سیزدهم به بهره برداری برسد، خاطرنشان کرد: دولت آمادگی ورود به این پروژه را دارد و با شرکت های داخلی و خارجی مذاکرات و معاملاتی انجام داده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه ورزش قدرت ویژه زندگی اجتماعی است، گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا برخی از پروژه های ورزشی مانند پروژه ورزشگاه ۴۵۰۰ نفری پردیسان به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: درباره موضوع باشگاه فردوس و شیمیدان تعدادی از فعالیت ها برای کمک به بخش خصوصی انجام شده است. تمام اراده و تلاش ما در جهت رفع موانع پیش روی هر تیمی است که به جذب جوانان استان کمک می کند.

شاهچراگی در پروژه مترو باید با قطار از تهران می رفتیم، گفت: متاسفانه این اقدام با مشکل فنی مواجه شد و در نهایت دولت تصمیم گرفت وام لازم را ارائه کند.

با تاکید بر اینکه دولت تعهدات لازم را برای پروژه متروی قم دریافت کرده است، یک قسمت از پروژه متروی قم تکمیل و مابقی در حال انجام است.

شهردار قم از تصمیم دولت برای اجرای این پروژه به طول ۶.۸ کیلومتر خبر داد و گفت: موضوع مونوریل از پالایشگاه نفت تکلیف شده است و از این پس این پروژه در بحث فنی قرار می گیرد. “

وی خاطرنشان کرد: قم دومین استان است تظاهراتدار در عراق است، می گوید: ۱۴۵ از استان قم تظاهرات ۵ به مناسبت اربعین حسینی در عراق تظاهرات در مرز مهران هم خدمات می دهند.

شاهچراگی وی با اشاره به اینکه موضوع اربعین یک موضوع کلی است، گفت: در این مسیر از مردم حمایت های لازم را انجام می دهم اما نمی خواهم شخصیت مردم را از دست بدهم.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد شرایط مناسب تری برای زائران اربعین در استان قم هستیم، گفت: امسال مقدمات اسکان زائران در مسجد جمکران فراهم شده و حدود ۲۵ روز است که برنامه ریزی دقیقی انجام شده است. می تواند ادامه دهد.

شهردار قم گفت: همه شرایط برای استقبال از زائران فراهم است مهیا وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود زائران ایرانی ۲۴ ساعت و زائران خارجی ۳ شب در قم اقامت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مدیری پاسخگو نخواهد بود، گفت: بعد از بحث طالبان شاهد آمدن افغان های بیشتری به کشور بوده ایم.

شاهچراگی مقرر شد برای شهروندانی که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند فوری قرار ملاقات صادر شود و یادآور شد: مسئولیت این موضوع بر عهده سازمان پلیس است.

اشاره کرد که تاسیس شده است گروه کاری دریاچه نمک باید زیر نظر ستاد ملی تالاب های کشور ایجاد شود، گفت: سازمان های مختلف بر این نظر هستند که تحقیقات لازم در مورد دریاچه نمک قم انجام شود.

شهردار قم با بیان اینکه امکان اسکان ساکنان منازل زیر تیرهای برق وجود ندارد، گفت: برای تحقق این موضوع اقدامات کارشناسی برای جابجایی دکل ها در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت های لازم برای این رویداد به طور کامل فراهم شده است، گفت: در تلاش هستیم تا اطلاعات دقیق تمامی پلاک های غیررسمی استان را دریافت و وضعیت آنها را مشخص کنیم.

شاهچراگی از مناطق پایان وی با اشاره به شهرک قدس گفت: وزارت راه، شهرسازی و دفاع با استفاده از این مناطق برای نیروهای مسلح موافقت کرد و همه چیز در دولت قبل رخ داد.

وی افزود: این زمین ها با قیمت کارشناسی توسط نیروهای مسلح خریداری شده و ربطی به موضوع نهضت مسکن ملی نداشته است.

شهردار قم با بیان اینکه تلاش ما این است که تسلیم این دولت نشویم، گفت: هیچکس را که بتواند کاری انجام دهد یا از انجام کاری امتناع کند، قبول نمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه فرصت موقتی برای احیای نمایشگاه بین المللی داده شده است تصریح کرد: نمایشگاه زنان سرپرست خانوار یکی از رویدادهای بسیار خوبی است که در قم در حال برگزاری است و از چنین نمایشگاهی حمایت می شود.