تنش بین تل آویو و مسکو ادامه دارد. بسته شدن آژانس یهود در روسیه تایید شد


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، یک مقام ارشد آژانس یهود به روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گفت: آژانس یهود تصمیم خود را برای پایان دادن به فعالیت های خود در روسیه اعلام خواهد کرد.

از گزارش اردوی امشب (چهارشنبه).عرب ۴۸به گزارش جروزالم پست، پس از بسته شدن، عملیات آژانس یهود از طریق تلفن همراه و اینترنت انجام خواهد شد.

به گزارش این نشریه، صبح امروز نشستی در مقر آژانس یهود در قدس اشغالی برگزار شد که در آن درباره انتقال فعالیت های این آژانس به سرزمین های اشغالی بحث و تبادل نظر شد. فعالیت این آژانس ترویج مهاجرت یهودیان روسیه به سرزمین های اشغالی است که به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

در ادامه این گزارش همچنین اشاره شده است که این تصمیم پس از گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل درباره آژانس یهود اتخاذ شده است.

در همین رابطه یکی از مقامات ارشد آژانس یهود به جروزالم پست گفت: آژانس یهود روی هر چیزی که مربوط به مهاجرت اسرائیل از طریق اینترنت یا تلفن همراه باشد کار خواهد کرد، مشکل اینجاست که هیچ راهی برای ترویج مهاجرت به اسرائیل وجود ندارد. “

چندی پیش، وزارت دادگستری روسیه از یکی از دادگاه‌های این کشور خواست تا از فعالیت آژانس یهود در این کشور جلوگیری کند. زیرا اسنادی وجود داشت که این آژانس قوانین فدراسیون روسیه را نقض کرده است. پس از این اعلام، هیئتی از رژیم صهیونیستی در تاریخ ۵ آگوست (۲۷ ژوئیه) برای بررسی امور آژانس یهودی «سخنوت» به مسکو رفت.

کابینه وزرای رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: به دستور یایر لاپید نخست‌وزیر و با هماهنگی مقامات روسی، این هیئت به مسکو رفت و با مقامات روسی درباره بحران مربوط به فعالیت‌های یهودیان دیدار کرد. آژانس.

روابط رژیم صهیونیستی و روسیه پس از جنگ مسکو-کیف تیره شد. تل آویو ضد روسیه است و یائیر لاپید، نخست وزیر موقت اسرائیل و دیگر مقامات دولتی اظهاراتی در حمایت از اوکراین بیان کرده اند که به نارضایتی مسکو دامن زده است.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید