تنوع گردشگری دلیل توسعه این صنعت در فارس است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید موید محسن نژاد بعدازظهر یکشنبه در مراسم رونمایی از پوستر دوازدهمین نمایشگاه BIN. بین المللی از پارس توریسم: چون مخاطب ملی و بین المللی دارد بین المللی نمایشگاه گردشگری پارس و از این رو برنامه کم اهمیت ویژه آه تو در این زمینه انجام شد.

وی در ادامه گفت: تنوع بخشی به صنایع دستی یکی از موضوعات قابل توسعه در حوزه گردشگری است.

محسن نژاد درباره محورهای برپایی این نمایشگاه گفت: ایجاد نمایشگاه گردشگری با محوریت گردشگری آشپزی یکی از روش های تحت پوشش این نمایشگاه است و گردشگری الکترونیک و گردشگری مذهبی از دیگر روش های پوشش داده شده در نمایشگاه است.

به گفته این مسئول، فارس بیشترین آثار ثبت شده در حوزه میراث است و نیاز به معرفی این ظرفیت ها وجود دارد، از این رو ماهیت نمایشگاه پارس بر این اساس است.

محسن نژاد: روش های تبلیغاتی و بازاریابی در صنعت گردشگری باید مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گیرد، از این رو نباید از سایر نمایشگاه های گردشگری دنیا غافل شد اما نمایشگاه گردشگری پارس می تواند تاثیر ویژه ای داشته باشد. آه تو در حوزه گردشگری استانی و ملی.

بختیاری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز در این نشست گفت: نمایشگاه گردشگری پارس می تواند یکی از بهترین نمایشگاه های گردشگری کشور باشد.

وی افزود: فارس به عنوان یک مقصد گردشگری برای ایران و کشورهایی که ایران را به عنوان مقصد گردشگری می شناسند همواره حائز اهمیت بوده است و شیراز بیش از دو میلیون نفر جمعیت دارد، بنابراین می تواند در این بخش تاثیرگذار باشد.

بختیاری یادآور شد: در ۷۰ سال گذشته اولین گردشگری تجاری در جهان ایجاد شد و مسائل اقتصادی این بخش همواره مورد توجه فعالان این بخش بوده است، اما با تحول گردشگری و اقتصاد گردشگری، سایر بخش ها در حوزه گردشگری، بازاریابی، علم، سایر معیارهای اجتماعی مانند محیط زیست و محیط زیست باید مورد توجه قرار گیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر به جایگاهی رسیده ایم که تنوع گردشگری در این منطقه به طور استثنایی در حال رشد است. آه تو دنیای جدیدی را برای گردشگران گشود.

در این میان نمایشگاه دوازدهم شایسته تذکر ویژه است بین المللی پارس گردشگری از سوم تا پنجم آذرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس برگزار می شود.