توئیت نخست وزیر هند به فارسی از دیدار با رئیس جمهور ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، “نارندرا مودی نخست وزیر هند که برای شرکت در اجلاس منطقه ای سازمان شانگهای وارد ازبکستان شده است، در چارچوب این اجلاس با رئیس جمهور ایران دیدار کرد.

نخست‌وزیر هند با انتشار خبر دیدار با رئیس‌جمهور ایران در حاشیه اجلاس سران شانگهای در توئیتی به فارسی نوشت: من با رئیس‌جمهور ابراهیم رئیسی درباره طیف وسیعی از موضوعات گفت‌وگو کردم.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی نخست وزیر هند با انتشار عکسی از دیدار خود افزود: در مورد افزایش دوستی هند و ایران و تقویت روابط در بخش هایی مانند انرژی، تجارت و راه های حمل و نقل گفتگو کردیم.

هند و ایران در گذشته و حال همواره روابط نزدیکی داشته اند در برابر رشد تجربی است.

حسین در خرداد امسال امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر به هند به روابط نزدیک تهران و دهلی نو اشاره کرد و در توییتی نوشت: «از دیدار با نخست وزیر مودیدکتر جایشنکار وزیر امور خارجه و دیگر مقامات هندی از پیشرفت گفتگوهای راهبردی دوجانبه استقبال می کنند. وی افزود: تهران و دهلی نو بر این امر اتفاق نظر دارند که باید به دین الهی و مقدسات اسلام احترام بگذارند و از اظهارات تفرقه انگیز پرهیز کنند. امیر عبداللهیان وی در ادامه گفت: ایران و هند مصمم به بهبود روابط دو کشور هستند کاستن به سطح بالاتر ارتقا دهید.

روابط دوجانبه تهران و دهلی نو، توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، رویدادهای افغانستان، یمن و اوکراین و مذاکرات برای رفع تحریم ها از موضوعات مورد علاقه و قابل بحث در این نشست است. از طرفین مقامات دو کشور