توزیع ۱۳۵ هزار تن دام در گلستان در ۲ ماهه نخست سال / افزایش ۱۰۰ درصدی توزیع دام


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا جامی امشب در نشست خبری با تبریک هفته جهاد کشاورزی به مناسبت های حوزه دام، تنظیم بازار کالا و تنظیم بازار اظهار داشت: این هفته جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۴ به عنوان یک هفته آینده به پایان رسید. محصولات دامی، مشارکت بخش خصوصی و تعاونی ها در وزارت جهاد کشاورزی.

وی گفت: وظیفه اصلی شرکت پشتیبانی امور دام، ذخیره سازی است راهبردی تامین استراتژیک محصولات دامی مانند مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز منجمد، ذرت و جو، جنجاله سویا مسئولیت شرکت پشتیبانی امور دام و همچنین تنظیم بازار محصولات دامی و خوراک دام و طیور و خرید تضمینی محصولات کشاورزی مانند ذرت، ذرت و جو را بر عهده دارد.

* ورود به یک شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید جو به صورت قراردادی

وی افزود: امسال برای خرید جو از کشاورز به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به توافق رسیده ایم که در واقع مازاد آن را شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می کند.

جمی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۶۰۰ تن مرغ زنده از تولیدکنندگان خریداری شده و ۲۶۰۰ تن نیز با قیمت های گزاف خریداری شده است و تولیدکنندگان نگران تولید نیستند.

شرکت پشتیبانی امور دام از حداقل ۱۰ سوله، سیلو و سردخانه استفاده می کند که عمدتاً خصوصی هستند مانند انبارها، سردخانه ها، کشتارگاه ها و کشتارگاه های طیور. محصولات فروشگاه آنها در اجاره ما هستند.

به گفته رئیس اداره کل پشتیبانی امور دام، ۴۰۰ هزار تن ذرت برای دام عرضه می شود. جنجالهتوزیع ۳۶۰ تن سویا، جو و این مواد، عرضه بیش از ۵۰۰۰ تن فرآورده های دامی، توزیع روزانه ۴ میلیون جوجه با تخم بارور وارداتی، خرید ۳۰۰۰ تن مرغ منجمد داخلی به قیمت مصوب و خرید ۳۸۷ تن زنده گاو از تولیدکنندگان فولاد هماهنگی طرح دامداری و خرید ۶۰۰۰ تن تخم مرغ داخلی از دام روستایی و شبکه «کاسپین طلایی» با قیمت مصوب. چیکا» بخشی از عملکرد شرکت پشتیبانی مسائل دام در سال گذشته

یکی از اهداف اصلی ما از زمان روی کار آمدن دولت جدید جبران کمبود گوشت مرغ بوده است. در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۹۵ میلیون تخمک بارور شده کمبود داشتیم و سال گذشته یک روزه تولید کردیم. جوجه ها.” گفت. صحبت از تولید ۴.۵ میلیون جوجه با تخم بارور شده بود، اما کمبودی وجود نداشت. در سه سال اخیر قیمت مرغ در آیماگ ثابت بوده و استات همیشه با قیمت مصوب مرغ توزیع شده است.

* شرکت پشتیبانی امور دام فرصتی برای ایجاد اشتغال و شروع تولید در aimag است

جامی شرکت پشتیبانی امور دام در استان را فرصتی برای افزایش تولید و اشتغال زایی دانست و گفت: ۴۰۰ هزار تن خوراک دام در استان عرضه می شود و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در حمل و نقل و انبارداری ایجاد می شود. .

وی افزود: در این راستا یکی از اهداف ما انتقال کالاهای وارداتی از طریق ریل به قزاقستان، ترکمنستان و اینچئون برون برای حمایت از دام است که این کار ماست.

وی درباره توزیع دام در دو ماهه نخست سال گفت: پارسال به طور متوسط ​​۳۰ هزار تن دام در ایماگ توزیع شد در حالی که در دو ماهه نخست سال ۶۵ هزار تن دام بود. در aimag توزیع شده است.

پایان پیام / ۸۳۰۱۷
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید