تیراندازی در فیلادلفیا آمریکا ۱۴ کشته و زخمی برجای گذاشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، حدود ساعت ۰۰:۰۰ شب گذشته، تیراندازی دیگری در فیلادلفیا، بزرگترین شهر پنسیلوانیا رخ داد.

پلیس فیلادلفیا از کشته شدن سه نفر و زخمی شدن ۱۱ نفر در تیراندازی در این شهر خبر داد.

شبکه سی بی اس نیز گزارش داد که شب گذشته یک فرد مسلح در خیابان جنوبی فیلادلفیا به سمت مردم تیراندازی کرد که در نتیجه آن سه نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی و هفت نفر دیگر زخمی شدند. آنها به بیمارستان منتقل شدند اما حالشان خوب است. ناشناس.

تحقیقات پلیس در مورد عامل این تیراندازی آغاز شده است و مشخص نیست که آیا وی در این تیراندازی کشته یا مجروح شده است.

کمتر از دو هفته پس از مرگ ۱۹ دانش آموز و دو معلم در مدرسه ابتدایی راب در تگزاس، فینیکس، پلیس آریزونا می گوید یک زن در یک فروشگاه بزرگ به ضرب گلوله کشته و زخمی شده است. تیراندازی زمانی رخ داد که حدود ۱۰۰ نفر در فروشگاه بودند.

از سال ۲۰۲۲، ۲۷ تیراندازی در مدارس آمریکا رخ داده است که بیش از ۸۳ نفر را کشته و زخمی کرده است. تیراندازی در مدارس ایالات متحده در حال افزایش است و ۶۰ سال بعد اسلحه عامل اصلی مرگ کودکان آمریکایی است و از تصادفات رانندگی پیشی می گیرد و تا به امروز بیش از ۹۰ درصد از کودکان بالای ۵ سال عامل اصلی مرگ و میر در این کشور هستند. ایالات متحده جالب است بدانید. ۱۴ حدود ۳۰ کشور ثروتمند جهان به ضرب گلوله کشته می شوند که اهل ایالات متحده هستند.

در حالی که ایالات متحده به قتل رسیده است و بسیاری از دموکرات ها خواستار اصلاح قوانین مربوط به سلاح و کنترل اسلحه شده اند، فدراسیون ملی تسلیحات ایالات متحده هر ساله در تگزاس برای رد پیشنهاد کنترل تسلیحات تشکیل جلسه می دهد. حقوق اساسی بشر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز در سخنرانی خود در فدراسیون گفت که به جای تصویب قانونی برای محدود کردن دسترسی به سلاح در آمریکا، باید سطح امنیت مدارس را افزایش داد.