جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟


جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟

تصور می شود جراحی کاهش وزن برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نیست. برای کوچکتر شدن معده از روش های معده یا آستین استفاده کنید. کوچک شدن شکم باعث می شود افراد سریعتر احساس کنند و تمایل کمتری به خوردن داشته باشند. این روش با کاهش جذب غذا عمل می کند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون در نظر گرفتن ملاحظات بسیار مناسب انجام شود ، بنابراین هنگام انجام جراحی ، فرد باید درک دقیقی از آنچه اتفاق می افتد ، مانند خطرات پیش رو داشته باشد. مردم همچنین باید به خاطر داشته باشند که بعد از جراحی باید تغییرات طولانی مدت در شیوه زندگی و عادات غذایی ایجاد شود. امروزه روشهای غیر جراحی و کم خطر برای کاهش وزن و دستیابی به اندامی ایده آل وجود دارد که عوارض و محدودیت های جراحی لاغری را ندارد.

کاهش وزن برای افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا دارای شاخص توده بدنی (BMI) 40 یا بالاتر هستند ، و همچنین افرادی که در اتخاذ روش هایی مانند رژیم ، ورزش و داروها یا سایر روش های دیگر موفق هستند ، انجام می شود. به از پزشک خود بخواهید ببیند آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که پس از آن باید در رژیم غذایی و شیوه زندگی شما ایجاد شود صحبت کنید. لطفاً تمام گزینه های موجود را با خود و پزشک خود بررسی کنید.

این نوع عملیات پرتاب برای کاهش وزن بدن استفاده می شود


پزشکان بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار بهترین و کارآمدترین روش را برای جراحی انتخاب می کنند. انواع روشهای کاهش وزن به شرح زیر است:

جراحی حلقه شکم

جراحی حلقه شکم

در حال حاضر ، جذابیت معده یک روش معمول برای کاهش وزن است ، هنگامی که یک حلقه در قسمت فوقانی معده قرار می گیرد که معده را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی فردی غذا می خورد ، این غذا وارد قسمتی از معده در بالای حلقه مری می شود. از آنجا که این قسمت از اندازه شکم قبلی کوچکتر است ، فرد دیگر غذا نمی خورد و طعم بهتری نسبت به قبل دارد. بعد از غذا خوردن ، کم کم قسمت پایینی معده را از نیمه بالایی تا قسمت زیرین حلقه بخورید و به تدریج هضم شود.

حلقه شکم طوری طراحی شده است که می توان موقعیت آن را پس از عمل جراحی تنظیم کرد تا میزان غذایی که بیمار می تواند بخورد تغییر کند. برای اجرای این اصلاح ، حلقه شکم به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل شده و تنظیمات از طریق این درگاه انجام می شود. این نوع عملیات خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی اوقات حلقه شکم می تواند سر بخورد و از جای خود بیافتد ، یا در صورت نیاز به تعویض می تواند فرسایش یابد و عملکرد خود را از دست بدهد.

جراحی بای پس شکم

جراحی بای پس شکم

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، معده به دو قسمت تقسیم می شود و یک کیسه (تکه) کوچکتر در قسمت فوقانی معده ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این کیسه معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، اگر بیوپسی روی این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذایی که مصرف می شود جذب می شود. علاوه بر این ، به دلیل اینکه چرک جدید کوچکتر از اندازه طبیعی معده تشکیل شده است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

جیب های معده

جیب های معده

در طول تخلیه معده ، بیشتر یک طرف معده برداشته می شود و یک لایه کوچک معده باقی می ماند که شبیه یک لوله باریک است. لوله به مری در بالا و به ابتدای روده در پایین متصل است. در این روش ، اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار فقط می تواند کمی غذا بخورد و در طول غذا احساس سیری و طولانی تری کند. کیسه های معده به دلیل کاهش وزن زیادی که افراد می توانند پس از جراحی تجربه کنند ، نسبت به سایر جراحی ها م effectiveثرتر نیستند.

بادکنک داخل معده

بادکنک داخل معده

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان و در نهایت به معده وارد مری می شود و بالن سیلیکونی را در معده بیمار وارد می کند. بادکنک با مایع پر می شود و فضای معده را اشغال می کند. با بالن در معده ، بیماران به سرعت احساس بهتری می کنند و بنابراین کمتر غذا می خورند. استفاده از این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از معده خارج شود.

انحرافات بیلیوپانکراسی

انحرافات بیلیوپانکراسی

در طول این عمل ، بیشتر معده خارج می شود و تنها یک جیب کوچک از معده باقی می ماند. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود. در این روش ، قسمت اصلی روده کوچک بریده شده و از دستگاه گوارش خارج می شود. به طور همزمان ، مجاری صفراوی و مجاری لوزالمعده (معمولاً عاری از آنزیمهای صفراوی و لوزالمعده در قسمت فوقانی روده کوچک برای هضم) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرند. یکی از معایب این روش این است که این روش عمل می تواند باعث ایجاد بوی متورم و بوی نامطبوع مدفوع شود. برداشتن بیلیوپانکراسی یک عمل پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیماران پس از این عمل چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیماران باید عادات غذایی خود را تغییر داده و غذای بیشتری نسبت به قبل از عمل بخورند. به بیماران دستورالعمل های دقیقی داده شد که در هفته اول بعد از عمل چه بخورند. ابتدا رژیم غذایی می تواند شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیماران می توانند غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ آب پز ، ماکارونی ، ماست و … بخورند و در نهایت سخت تر غذا بخورند. رعایت یک سبک زندگی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار نمی تواند برخی ویتامین ها و مواد معدنی را پس از عمل جراحی جذب کند ، باید تا پایان عمر تحت نظر پزشک برخی مکمل ها را مصرف کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشکان بر اساس نتایج آزمایش میزان مصرف مکمل های یک بیمار را قضاوت می کنند. برای برخی از افراد ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطر جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ، برخی از افراد می توانند در حین عمل جراحی بمیرند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن با توجه به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. علاوه بر این ، در برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

چندین نوع خطرات رایج در این نوع جراحی کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیماران باید تحت بیهوشی عمومی باشند و اگر بیمار چاق باشد ، این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، پس از عمل جراحی ، اندکی خطر ایجاد لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا در وریدها (ترومبوز ورید عمقی) وجود دارد و پزشک شما اغلب داروهایی را برای کاهش این خطر تجویز می کند. در برخی از افراد ، کاهش وزن می تواند بعد از عمل رخ دهد. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها و یا در زخم های روی پوست بعد از عمل ایجاد شود.

اگر بیمار بعد از جراحی وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند ، که چندان جذاب به نظر نمی رسد و لباس های او نیز برای آن شخص مناسب نیست. برای حل این مشکل می توان عملیات دیگری را انجام داد که فوراً در دسترس نیستند. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع عمل جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

راههای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که جراحی لاغری عوارض جانبی و محدودیت های زیادی را برای بیماران به همراه خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روش های لاغری غیر از جراحی را توصیه می کنند. چنین شرایط کم خطر و ایمن لیپوماتیکاین کرایولیپولیزاین RFآتش ویتیشن و لیپولیز که نتایج فوری و ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

“کپی تنها با ذکر منبع و پیوند آن مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید