جزئیات درگیری در زندان لاکان رشت/ شرایط زندان در حال حاضر عادی است


عصر امروز برخی از زندانیان زندان لاکان رشت بر سر مسائل شخصی با هم درگیر شدند که با بالا گرفتن درگیری با حضور پلیس خاتمه یافت.

به گزارش ایلانا؛ قوه قضائیه گفت: ساعاتی پیش خبری مبنی بر درگیری بین زندانیان زندان لاکان رشت در فضای مجازی منتشر شد.

در بازرسی سازمان زندانهای کشور مشخص شد که عصر امروز درگیری بین برخی از زندانیان زندان لاکان رشت بر سر مسائل شخصی شدت گرفته و با حضور نیروی انتظامی خاتمه یافته است.

در بند ۸ ندامتگاه لاکان رشت تعدادی از زندانیان محکوم به قتل عمد به دلیل اختلافات شخصی با هم درگیر شدند و با بالا گرفتن درگیری بین این افراد، درگیری و درگیری به راهرو زندان رسید و با اضافه شدن چند نفر. سایر زندانیان، فضای این بند او رشت را برای مدتی موقت یا محدود از زندان آزاد کردند.

با توجه به نتایج تحقیقات، اخباری مبنی بر فرار چند نفر از زندانیان از زندان لاکان رشت کاملا کذب بوده و تاکنون مشکلی در زمینه آرامش و امنیت در این زندان وجود ندارد.

این درگیری ربطی به اعتراضات اخیر ندارد

در همین راستا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه «امروز بر اساس اختلاف قبلی بین محکومان محکوم و محکومان سنگین درگیری فیزیکی محدودی رخ داد».

فلاح میری در ادامه با بیان اینکه تمامی این اتفاقات در عرض چند دقیقه تا رسیدن مسئولان زندان رخ داده است، گفت: با ورود مسئولان زندان وضعیت زندان عادی بوده و تاکنون مشکلی وجود ندارد.