جزئیات دیدار استاندار گلستان با رئیس جمهور تاتارستان / تبادل دانش فنی بازار ترکیبی محصولات کشاورزی و پتانسیل تجاری گلستان


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی محمد زنگنه استاندار گلستان در دیدار با مراد زباروف وزیر کشاورزی جمهوری تاتارستان از تبادل دانش فنی و ایجاد توسعه مشترک در حوزه کشاورزی خبر داد. بازار محصولات کشاورزی برای تعمیق روابط دو کشور مفید است.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز به گندم، خوراک دام و نهاده های کشاورزی در استان و کشور، یکی از راه های کارآمد اقتصادی، انتقال محصولات کشاورزی از تاتارستان به قزاقستان از طریق ریل و سپس به ترکمنستان و در نهایت جمهوری اسلامی است. است. ایران.

* مرز اینچه بان مسیر مناسبی برای حمل و نقل محصولات به داخل ایران است

استاندار گلستان گفت: مرز اینچه برون مسیر خوبی برای حمل و نقل محصولات به داخل ایران است و از مبادلات ریلی در تجارت و کشاورزی استقبال می کنیم.

زنگنه گفت: آماده تبادلات آکادمیک و دانش بنیان با جمهوری تاتارستان در زمینه کشاورزی و دامپروری هستیم.

وی در ادامه گفت: تبادل سرمایه گذار در مناطق مختلف از گلستان تا تاتارستان و بالعکس می تواند روابط دو کشور را گسترش دهد.

* بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن غلات در تاتارستان کشف و ضبط شد

در این دیدار مراد زباروف وزیر کشاورزی تاتارستان گفت: یکی از مزیت های جمهوری تاتارستان این است که بیش از ۳ میلیون هکتار زمین کشاورزی دارد و در سال ۲۰۲۰ این جمهوری بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ محصول برداشت کرد. هزار تن محصول غلات.

وی افزود: این جمهوری از نظر تولید شیر در روسیه رتبه اول را دارد و پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳ بیش از دو میلیون تن شیر تولید کند.

وزیر کشاورزی تاتارستان تاکید کرد که بیش از ۶۰۰ شرکت در زمینه کشاورزی و دامپروری در تاتارستان فعالیت می کنند که برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر شغل ایجاد می کند.

مراد زباروف همچنین از تبادلات فنی کشاورزی و تجاری فیمابین قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که این روابط پایدار و گسترده شود.

لازم به ذکر است استاندار گلستان در این سفر به دعوت رستم مینی خانوف رئیس جمهور تاتارستان تفاهم نامه توسعه همکاری های دوجانبه امضا خواهد کرد.

از دیگر برنامه های استاندار افتتاح دفتر نمایندگی اتاق تعاون و افتتاح نمایشگاه «آگری ولگا» است که شرکت های تعاونی تولیدی فعال در حوزه کشاورزی و تولید مواد غذایی منطقه گلستان را در بر می گیرد. سایر مقامات استانی

انتهای پیام/۲۳۰۷/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید