جنسیت و بارداری – افسانه های رایج و حقایق کمتر شناخته شده

رابطه جنسی در دوران بارداری موضوعی است که بسیاری از زنان در مورد آن تعجب می کنند اما از پرسیدن آن می ترسند. برخی از زنان ممکن است از صحبت کردن در مورد رابطه جنسی با افراد دیگری غیر از شریک زندگی خود خجالت بکشند و برخی از زنان ممکن است از اطلاعات کمی در مورد رابطه جنسی و بارداری احساس شرم کنند. عدم ارتباط در مورد این موضوع حساس منجر به بسیاری از تصورات غلط و افسانه ها در مورد بارداری و رابطه جنسی شده است.

یکی از رایج ترین افسانه ها در مورد رابطه جنسی و بارداری این است که رابطه جنسی می تواند باعث سقط جنین شود. واقعیت این است که بیشتر سقط جنین به دلیل مشکلات بیولوژیکی با مادر یا مشکلات بیولوژیکی نوزاد است. اگر زنی حامله ای سالم داشته باشد، رابطه جنسی باعث خطر سقط جنین نمی شود. شرایطی وجود دارد که ممکن است در دوران بارداری اتفاق بیفتد که در آنها باید از رابطه جنسی اجتناب شود، و برخی از این موارد عبارتند از: اگر زنی بیش از یک نوزاد را حمل می کند، اگر دهانه رحم شروع به باز شدن زودهنگام در دوران بارداری کند، اگر خونریزی غیرقابل توضیحی رخ دهد، اگر زن در معرض خطر زایمان زودرس است یا در صورت وجود هر گونه مشکل در جفت.

یکی دیگر از افسانه های رایج در مورد رابطه جنسی و بارداری این است که ارگاسم می تواند منجر به زایمان زودرس شود. واقعیت این است که ارگاسم یک زن می تواند باعث انقباضات در رحم شود، اما این همان انقباضاتی است که در حین زایمان احساس می شود. مطالعات گسترده نشان داده است که در یک بارداری طبیعی، ارگاسم منجر به زایمان یا زایمان زودرس نخواهد شد. افسانه های مربوط به موقعیت های جنسی و تأثیری که ممکن است بر جنین داشته باشد نیز رایج است. به خاطر داشته باشید که کودک شما توسط دو چیز محافظت می شود: مایع آمنیوتیک و پلاگ دهانه رحم شما. مهم نیست که در چه نوع موقعیتی در آلت تناسلی شریک زندگی خود رابطه جنسی دارید، نمی تواند به کودک ضربه بزند یا به او آسیب برساند. پوزیشن های جنسی از هر نوع در بیشتر دوران بارداری بی خطر هستند. یک احتیاط در مورد داشتن رابطه جنسی صاف روی پشت در سه ماهه آخر وجود دارد، زیرا این وضعیت می تواند جریان خون را به مادر کاهش دهد و باعث سبکی سر یا غش شود.

همچنین افسانه های زیادی درباره احساس زنان در مورد رابطه جنسی در دوران بارداری وجود دارد. تصور نادرستی وجود دارد که به نظر می رسد در بسیاری از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی رایج است. این تصور غلط حول محور این ایده است که زنان اغلب در دوران بارداری احساس جذابیت می کنند و زنان تمایل بیشتری به داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری بیشتر از حد معمول دارند. واقعیت این است که احساسات پیرامون رابطه جنسی و بارداری برای هر زن متفاوت است.

برخی از زنان در سه ماهه اول بارداری خود احساس جنسی مخصوصاً جنسی دارند، در حالی که زنان دیگر به قدری از تهوع صبحگاهی رنج می‌برند که نمی‌خواهند با تیرک ده پا به آنها دست بزنند. اکثر زنان در سه ماهه آخر بارداری احساس سنگینی و نفخ می کنند و اصلاً تمایلی به رابطه جنسی ندارند. اگرچه برخی از زنان گزارش می دهند که در سه ماهه آخر خود بیشتر از سایرین احساس جنسی دارند. برخی از زنان دوست دارند در دوران بارداری رابطه جنسی داشته باشند و برخی از زنان نه. مهم این است که چه چیزی برای شما مناسب است. اگر نمی خواهید در دوران بارداری رابطه جنسی داشته باشید، این کار را نکنید. هیچ ایرادی ندارد، همانطور که تمایل به داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری نیز ایرادی ندارد.

برای زنان مهم است که احساسات و سوالات خود را در مورد جنسیت و بارداری با پزشک خود در میان بگذارند. اگر زنی در مورد بارداری خود و اینکه چگونه رابطه جنسی ممکن است بر بارداری تأثیر بگذارد، نگرانی هایی دارد، باید آن را با پزشک خود نیز در میان بگذارد. به یاد داشته باشید که پزشکان همه چیز را شنیده اند. هیچ چیز آنها را شوکه یا شرمنده نمی کند، بنابراین از پرسیدن سؤالات و به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود نترسید. همیشه مطمئن شوید که به قرارهای معمول و معاینات نیز ادامه دهید تا مطمئن شوید که بارداری شما به طور ایمن و طبیعی پیش می رود.

رژیم دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر