حذف اکانت تلگرام چگونه حساب کاربری را در این پیام رسان حذف کنیم؟


حذف اکانت تلگرام؛ حذف حساب کاربری در این شبکه اجتماعی

بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی تلگرام به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری یا اذیت کردن افراد تصمیم به حذف اکانت تلگرام خود دارند. راه های مختلفی برای حذف این اکانت شبکه اجتماعی وجود دارد که اصلی ترین آن مراجعه به وب سایت تلگرام است. اما این سایت پیام رسان در ایران فیلتر است، بنابراین برای دسترسی به این وب سایت باید از نرم افزار جابجا شوید. IP برای استفاده. اما روش های دیگری نیز وجود دارد که نیاز به اصلاح نرم افزار دارند IP نیست. منتظر این مقاله باشید پیش فرض شما بیایید روش های حذف اکانت تلگرام را در نظر بگیریم.

نحوه حذف اکانت تلگرام

ابتدا باید بدانید که چگونه اکانت تلگرام خود را در اندروید حذف کنید iOS آنها تقریباً روند مشابهی دارند. شایان ذکر است که شما می توانید اکانت تلگرام خود را از طریق تلفن یا کامپیوتر حذف کنید و معمولاً همین روند است. اکنون کاربران ممکن است سوالاتی داشته باشند. برای مثال، ممکن است بپرسند پس از حذف اکانت تلگرام چه اتفاقی می افتد. آیا داده ها و چت ها نیز حذف می شوند؟ چند بار می توان اکانت تلگرام را حذف کرد؟ برای پاسخ به این سوالات ابتدا باید مراحل حذف اکانت تلگرام را طی کنیم.

راه مستقیم حذف اکانت تلگرام

برای حذف مستقیم اکانت ابتدا باید وارد قسمت Delete user account در سایت تلگرام شوید. my.telegram.org باید بدانید که با این روش اکانت تلگرام شما به طور کامل پاک می شود. لازم به ذکر است که این روش نیاز به اصلاح نرم افزاری دارد IP برای استفاده. وقتی به بخش لغو اشتراک رسیدید، سایت از شما می خواهد شماره تلفن خود را وارد کنید.

لطفا توجه داشته باشید که قبل از وارد کردن شماره، باید پیش شماره کشوری که شماره تلفن شما در آن ثبت شده است را بنویسید. با وارد کردن کد کشور دیگر نیازی به وارد کردن صفر اول شماره همراه نیست. پس از انجام این مرحله یک کد تایید به اکانت تلگرام شما ارسال می شود. وارد حساب کاربری خود شوید و کد تایید را در حافظه گوشی یا کامپیوتر خود کپی کنید.

پس از ارسال کد تایید به اکانت، سایت تلگرام از شما می خواهد که کد تایید را وارد کنید. بعد از این مرحله صفحه ای برای شما باز می شود. در این صفحه سه گزینه وجود دارد که باید یکی از آنها را انتخاب کنید حذف حساب کاربری انتخاب کنید. پس از انجام این مرحله، سایت تلگرام صفحه دیگری باز می شود که به شما هشدار می دهد. این هشدارها در مورد حذف حساب، حذف همه پیام ها، مخاطبین، گروه ها و موارد دیگر هستند.

اگر مشکلی با حذف اکانت تلگرام و سایر اطلاعات خود ندارید، لطفا انتخاب کنید اکانت من رو پاک کن انتخاب کنید. در همین حال، جعبه بزرگی وجود دارد که از شما سؤال می کند. سوال سایت تلگرام این است که چرا می خواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید؟ لازم به ذکر است که پاسخ به این سوال اختیاری است.

بلافاصله حساب کاربری تلگرام را حذف کنید

علاوه بر روش مستقیم، روش های دیگری نیز وجود دارد که یکی از آنها حذف خودکار اکانت تلگرام است. این روش باید از طریق تنظیمات اپلیکیشن تلگرام روی گوشی و کامپیوتر انجام شود. لازم به ذکر است که برای اجرای این روش نیازی به مراجعه به سایت تلگرام برای حذف اکانت کاربری نیست. بنابراین، اگر می خواهید بدون مراجعه به سایت تلگرام، اکانت تلگرام خود را با سریع ترین روش حذف کنید، می توانید از این روش استفاده کنید.

برای استفاده از این روش باید بدانید که تلگرام عملکردی دارد که به شما اجازه می دهد مدت زمانی را برای حذف خودکار حساب های کاربری تعیین کنید. به عبارت دیگر در تنظیمات برنامه مشخص می شود که در صورت غیر فعال بودن اکانت تلگرام برای مدت معینی، اکانت کاربری به صورت خودکار حذف می شود.

برای حذف فوری اکانت تلگرام می توانید از این قابلیت استفاده کنید و مراحل را به ترتیب دنبال کنید.

  • ابتدا اپلیکیشن تلگرام را روی گوشی یا کامپیوتر خود اجرا کنید و به قسمت تنظیمات بروید
  • حالا گزینه را وارد کنید حریم خصوصی و امنیت شوید و چیدمان اکانت من رو پاک کن انتخاب کنید
  • سپس پنجره ای باز می شود که در آن می توانید بازه زمانی حذف خودکار اکانت تلگرام را مشخص کنید
  • باید بدانید که حداقل دوره یک ماه و حداکثر یک سال است
  • اگر در مدت زمان مشخص شده وارد حساب کاربری خود نشوید، اکانت تلگرام شما به صورت خودکار حذف خواهد شد

حذف حساب کاربری تلگرام با استفاده از ربات لغو اشتراک

شاید شنیده باشید که امکان حذف حساب های کاربری تلگرام با استفاده از ربات حذف اکانت وجود دارد. شاید تبلیغات این ربات ها را دیده باشید و اکانت تلگرام شما را پاک کنند. شاید در نگاه اول این روش سریع و بدون دردسر به نظر برسد، اما معایب این روش بیشتر از مزایای آن است.

هنگام حذف اکانت، پس از ارسال شماره همراه خود، باید کد تایید دریافتی از تلگرام را به ربات حذف اکانت تلگرام ارائه دهید. باید توجه داشته باشید که با دادن این کد تایید به یک ربات، ممکن است از حساب شما و خودتان سوء استفاده شود. به عبارت دیگر این احتمال وجود دارد که افراد سودجو با استفاده از این ربات ها برای کاربران مشکل ایجاد کنند. بنابراین بهتر است از روش مستقیم یا روش حذف خودکار حساب های کاربری استفاده کنید.

نکات مهم برای حذف حساب کاربری تلگرام

باید بدانید که سازندگان این برنامه به این ترتیب فرآیند حذف اکانت تلگرام شما را به دلیل سوء استفاده توسط افرادی که به دنبال سود برای حذف اکانت تلگرام شما هستند ایجاد کردند. بنابراین در اولین قدم برای حذف اکانت تلگرام باید اطلاعات شخصی خود را تایید کنید تا حساب کاربری حذف شود. لازم به ذکر است که حذف اکانت تلگرام تنها از طریق وب سایت این اپلیکیشن و روش حذف خودکار تنها از طریق تنظیمات درون اپلیکیشن قابل انجام است. بنابراین، اعتبارسنجی برای هر دو روش مورد نیاز است.

حذف اکانت تلگرام؛ نحوه غیرفعال کردن حساب کاربری

با استفاده از روش حذف مستقیم و خودکار در سایت و اپلیکیشن تلگرام به راحتی می توانید حساب کاربری خود را در این اپلیکیشن حذف کنید. باید بدانید که با حذف اکانت تلگرام تمامی اطلاعات اکانت شما پاک می شود. این اطلاعات شامل چت‌های خصوصی، پیام‌های گروهی، مخاطبین و عضویت‌های گروه و کانال شما می‌شود.

لازم به ذکر است که با حذف و فعال سازی مجدد حساب کاربری تلگرام در صورتی که افراد دیگر شما را بلاک کرده باشند از حالت مسدود خارج نخواهید شد. باید بدانید که حساب کاربری تلگرام چندین بار قابل حذف است. اما اگر این کار را بیش از سه بار انجام دهید، تا سه هفته نمی توانید یک حساب کاربری با همان شماره ایجاد کنید.