حضور هلال احمر در ارمنستان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آداب زیارت مساجد تادئوس ماه مبارک دسامبر ۲۰۱۹ در فهرست آثار ناملموس ثبت جهانی مشترک ایران و ارمنستان ثبت شد و در برخی سال‌ها بالغ بر ۵ هزار مسیحی ارمنی، تعداد کمی از خانواده‌های خارجی آشوری و حتی کاتولیک به ثبت رسید. در هفته اول مرداد، بازدید از کلیسا و طرف مجاور این سنت مذهبی را اجرا کرد. کلیسای کارا یکی از اولین کلیساهای مسیحیت و یکی از مهم ترین مکان های مذهبی برای پیروان عیسی مسیح است.آ) بنای آن از ژوئیه ۲۰۰۸ در فهرست جهانی آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است.

پیشنهاد شاوردیان وی در نامه ای به رئیس جمعیت هلال احمر از همکاری و مساعدت این جمعیت با انجمن مسیحیان ارامنه و مساعدت این جمعیت در تهیه چادر برای عبادت قدردانی کرد. تادئوس مقدیس در کارا کلیسا چالدران قرار دارد و رویدادهای فرهنگی و ورزشی برای جوانان در باشگاه آرارات تهران برگزار می کند.

در بخشی دیگر از این نامه، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در شورای اسلامی پیرحسن کولیوند گفت: هدف قانونی این سازمان غیردولتی کاهش آلام بشری، برقراری دوستی و صلح پایدار بین ملت ها و ارتقای زندگی و سلامتی مردم بدون تبعیض است. جمعیت هلال جمهوری اسلامی ایران عملکرد قابل تحسینی داشته و به این اهداف عالی دست یافته است.»