حضور ۵ میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین


سید علی مرعشی رئیس مرکز بهداشت حج و عبادت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار فارسبرنامه چهل ساله کانون چیست؟وی گفت: سه جلسه ستاد اربعین برگزار شد و از کمیته های مختلف برنامه ریزی شد.

وی ادامه داد: ما کمیته امداد و نجات هستیم یعنی هلال احمر مسئولیت مداوای زائران اربعین را در عراق بر عهده دارد به طوری که وزارت بهداشت و اورژانس تا مرز مسئولیت درمان را بر عهده دارند. هلال احمر آن طرف است.»

رئیس مرکز بهداشت حج و عبادت هلال احمر گفت: فکر می کنم امسال پیاده روی اربعین بسیار بیشتر از سال های گذشته باشد. تخمین می زنیم ۴ تا ۵ میلیون نفر در اربعین به کربلا مشرف شوند.

مرعشی گفت: این جابجایی از ۱۰ به ۲۵ صفر است که ارائه می دهیم و خدمات ما در قالب ۲۵ پایگاه خواهد بود و اگر تعداد این پایگاه ها افزایش پیدا نکند کاهش هم نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در مسیر کربلا و نجف به تعداد مساوی بیمارستان داریم. مکان بیمارستان های نجف و کربلا مشخص شده است و با بیمارستان های عراقی که همراه ما هستند صحبت خواهیم کرد و تیم های ما در آنجا مستقر خواهند شد.

رئیس سرخپوشان گفت: به عنوان مثال هر ساله در بیمارستان الحسین (ع) تیم پزشکی ما متشکل از متخصصان مختلف تشکیل می شود و بخشی از بیمارستان برای درمان است و به زائران ایران و عراق خدمات ارائه می کنیم. حج هلال.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید