حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر


من گزارش های زیادی در رسانه ها در مورد وزن اضافه وزن همه در طول سال همه گیر دیده ام. و برخی از اعداد بسیار نگران کننده هستند. یک منبع بسیار شناخته شده متوسط ​​افزایش وزن 25 پوند را گزارش کرده است. سایر نظرسنجی هایی که به طور گسترده گزارش شده است ، این تعداد را 29 پوند اعلام کرده است.

در همین حال ، همه در رسانه های اجتماعی از این واقعیت ناراحت هستند که بازگشت به خوداشتغالی مستلزم یک کمد لباس جدید است زیرا آنها دیگر نمی توانند به اصطلاح “شلوار سخت” خود را ببندند.

علاوه بر الگوهای رفتاری و شوخی های اینترنتی ، افزایش وزن زیاد در بخش بزرگی از مردم پیامدهای جدی در قالب افزایش بار بیماری ، خطر و ناتوانی خواهد داشت. خوشبختانه وقتی به داده ها دقیق تر نگاه می کنید ، اوضاع آنقدرها هم وخیم یا چشمگیر نیست که گزارش های خبری نشان می دهند.


داده های مورد بحث ، ضعیف گزارش شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارش ها بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی است که توسط Harris Poll به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه در رسانه ها مشاهده می کنید ، این نظرسنجی نشان نداد که یک فرد متوسط ​​در طول شیوع بیماری 29 کیلوگرم وزن اضافه کرده است.

از هر 10 مورد مورد بررسی ، چهار نفر در واقع گفتند که همه گیری منجر به تغییرات ناخواسته در وزن نشده است. بیست درصد گفته اند که در اثر استرس کاهش وزن ناخواسته را تجربه کرده اند. 40 درصد باقیمانده گفتند که شیوع بیماری باعث افزایش وزن ناخواسته شده است – و متوسط ​​افزایش وزنی که در آن گروه گزارش شد ، در واقع 29 پوند بود. اما تنها نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) افزایش وزن بیش از 15 پوند را گزارش کردند.

به خاطر داشته باشید که همه اینها تغییرات خود گزارش شده هستند که با داده های واقعی وزن تأیید نمی شوند. بنابراین ، مشخص نیست که گزارش ها یا خاطرات افراد چقدر دقیق است. اما به وضوح ، این یک اظهارنظر غلط است اگر بگوییم که یک فرد متوسط ​​در طول شیوع بیماری 29 پوند وزن اضافه کرده است. اکثریت قریب به اتفاق افراد در این نظرسنجی افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکردند – و اکثر آنها کمتر از نیمی از این وزن را افزایش دادند.

و مقاله بسیار به اشتراک گذاشته شده در وبلاگ بهداشت هاروارد که به افزایش وزن 25 پوند اشاره می کند چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که انتظار می رفت نیست. نویسندگان هاروارد داده های منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو را گزارش می دهند.

این حجم نمونه بسیار کوچکتر است و شامل 270 نفر است که وزن خود را با استفاده از مقیاس مجهز به بلوتوث به عنوان بخشی از یک مطالعه قلب شناسی مورد بررسی قرار دادند. بنابراین داده ها مطمئناً قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که افراد در طول چهار ماه به طور متوسط ​​شش پوند وزن اضافه کردند ، از فوریه 2020 ، زمانی که کشور دچار بن بست می شد.

پس شماره 25 پوند از کجا آمده است؟ این نتیجه گمانه زنی محض نویسندگان هاروارد است. آنها می گویند اگر میزان کاهش وزن برای 12 ماه متوالی ادامه یابد ، به 25 کیلوگرم وزن اضافه می شود. اما هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق افتاده است.

بنابراین ، دقیقاً چه اتفاقی افتاده است؟

حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر

Epic Health توانست داده های وزنی نزدیک به 20 میلیون نفر را تحت پوشش سیستم های بهداشتی خود تجزیه و تحلیل کند و داستان بسیار متفاوتی را کشف کرد. متوسط ​​افزایش وزن در طول یک سال همه گیر حدود یک پوند بود. اما همانطور که با داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین گیری همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در بین یک جمعیت اتفاق می افتد نیست.

یک روش دیگر برای مشاهده داده ها ، بررسی توزیع تغییر وزن است: چند درصد از مردم کمتر از 5 پوند ، 5 تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره وزن کم کرده یا اضافه کرده اند. (به این هیستوگرام می گویند.)

وقتی به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات کوچک در وزن بسیار شایع تر از تغییرات بزرگ است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییر وزن در سال همه گیر را با تغییر وزن در مقایسه با سال قبل از همه گیری قبلی مقایسه کردند ، الگو تقریباً یکسان بود. این بیماری همه گیر تقریباً هیچ تاثیری بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند یا میزان کاهش یا افزایش آنها نداشت.

اما چرا این مهم است؟

بدیهی است که اخبار بد بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به شدت بیماری همه گیر به بدی خبری که در تیترها پیشنهاد شده است بد نیست. اما من می ترسم چنین داستان هایی با نشان دادن این که افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است ، به عزم و اراده مردم برای اقدام برای مقابله با افزایش وزن خود آسیب برساند.

خطر عادی سازی

ما نباید در مورد آنچه دیگران ممکن است انجام دهند سرنخ بگذاریم ، اما به عنوان موجودات اجتماعی ، ما نیز می توانیم این کار را انجام دهیم. ما رفتارها و انتظارات خود را با سرنخ های اطرافمان مطابقت می دهیم.

با افزایش تعداد شهروندان دارای اضافه وزن ، ما نظرات خود را در مورد وزن طبیعی تنظیم کرده ایم. کسی که 50 سال پیش از نظر اضافه وزن (هم توسط پزشکان و هم ناظران معمولی) توصیف می شد ، اکنون (هم توسط پزشکان و هم ناظران معمولی) دارای وزن طبیعی است – به همان صورتی که ما اضافه وزن را مشاهده می کنیم. وعده ها به اندازه یک وعده معمولی

وقتی چیزهای بیشتری در بشقاب وجود دارد ، تصور می کنیم که باید بیشتر بخوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ، ممکن است ایمن تر باشیم یا پذیرفته شویم که اضافه وزن خود را حفظ کنیم. اما اگرچه ممکن است قابل قبول تر باشد ، اما مطمئناً ایمن تر نیست.

آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

و به همین دلیل است که روایت نادرست مبنی بر اینکه “همه” در طول شیوع بیماری 25 کیلو وزن اضافه کردند ، باید اصلاح شود. همه در حال افزایش وزن نیستند. در واقع تعداد کمی از افراد وزن اضافه می کنند. و برای کسانی که این کار را می کنند ، بیشتر آنها کمتر از پنج پوند اضافه می کنند.

این به هیچ وجه به معنای تحقیر یا دلسردی کسانی نیست که ممکن است در طول یک سال گذشته افزایش وزن قابل توجهی را تجربه کرده باشند. در عوض ، این به منظور تشویق آنها است که افزایش وزن ناخواسته را به عنوان یک معامله بزرگ کنار نگذارند یا آن را به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر یک سال همه گیر نپذیرند.

افزایش وزن می تواند تأثیر جدی بر سلامت جسمی و روحی و سلامتی شما داشته باشد. و متخصصان بهداشتی هستند که می توانند از طریق تغییر رفتار ، تغییر شیوه زندگی و – در صورت نیاز – پشتیبانی پزشکی ، روانی یا دارویی از شما در جهت کاهش وزن سالم حمایت کنند. و اگر وزن کمی برای از دست دادن دارید ، به یاد داشته باشید که حتی کاهش وزن متوسط ​​می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی بر سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید تا آنجایی که مجبور هستید از انجام همه گام های مهم مهم عبور کنید.دیدگاهتان را بنویسید