حل مشکل باتری های لیتیومی با استفاده از جلبک دریایی


با گسترش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، جهان با چالش های جدیدی روبرو خواهد شد. اگر همه شروع به استفاده از خودروهای برقی کنند، تقاضا برای برق بسیار بالا خواهد بود و مشکلاتی در زمان شارژ شدن به وجود می آید. البته اخیراً دانشمندان راهی برای شارژ خودرو در ۱۰ دقیقه ابداع کرده اند و پیشرفت های جدید در طراحی آیرودینامیکی بدنه خودروهای برقی می تواند برد آنها را بسیار افزایش دهد; با این حال، یک مشکل بزرگ باقی می ماند و آن مشکل این است که لیتیوم ماده ای ارزان و فراوان نیست.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام Kamapress را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کاماپرس، یک مطالعه جدید در جنین نشان می دهد که سخت پوستان دریایی می توانند این مشکل را حل کنند، اما پاسخ قوی تری برای این مشکل دریا وجود دارد که استفاده از جلبک دریایی است.

البته باتری های سدیم فلزی به عنوان جایگزینی برای لیتیوم پیشنهاد شد، زیرا این نوع باتری ها ظرفیت زیاد و قیمت پایینی دارند اما معایب زیادی دارند. یکی از این مشکلات رشد کریستال هایی است که به داخل محفظه باتری نفوذ کرده و در نهایت باعث اتصال کوتاه می شوند.

تحقیقات اخیر دانشگاه بریستول نشان داده است که می توان از نانوذرات به دست آمده از جلبک دریایی برای حل این مشکلات باتری استفاده کرد. به گفته این محققان، الیاف حاوی این نانوذرات که از جلبک دریایی به دست می آیند، نه تنها از تشکیل کریستال های سدیم جلوگیری می کنند، بلکه ظرفیت باتری را نیز افزایش می دهند. استفاده از مواد به دست آمده از گیاهان دریایی نه تنها باتری را تقویت می کند، بلکه ظرفیت، بهره وری و عمر مفید آن را نیز افزایش می دهد.

مطالب پربازدید را بخوانید و مشاهده کنید:

انتهای پیام

بلیط هواپیما

برای دسترسی سریعتر: