دادستان ها از کوهن می خواهند که محکومیت طولانی تری داشته باشد


دادستان های فدرال روز جمعه از مایکل کوهن ، وکیل شخصی سابق دونالد ترامپ خواستند تا “به حبس قابل ملاحظه” به دلیل جنایات مختلف مرتبط با مالی محکوم شود.

در پرونده های جداگانه ای ، دادستان های دفتر ویژه رابرت مولر و ناحیه جنوبی نیویورک پرونده خود را برای آینده کوهن شرح می دهند.

در ماه اوت ، کوهن پس از متهم شدن از سوی دادستان های فدرال منهتن ، در هشت جنایت فدرال مجرم شناخته شد. این شامل کلاهبرداری مالیاتی ، اظهارنظرهای دروغین به بانکها و نقض مالی کمپین مربوط به کار وی برای ترامپ ، از جمله پرداختهایی است که کوهن انجام داده یا کمک به برنامه ریزی برای سکوت زنان که خواستار برخورد با نامزد ریاست جمهوری وقت بودند طراحی شده است. ترامپ این اتهامات را رد کرده است.

کوهن بعداً توسط دادستان ویژه هفته گذشته به اتهام دروغگویی به کنگره متهم شد.

“پس از کلاهبرداری از IRS برای سالها ، دروغگویی به بانکها و کنگره ، و تلاش برای تأثیر جنایتکارانه در انتخابات ریاست جمهوری ، تصمیم کوهن مبنی بر اعتراف به جرم – به جای درخواست بخشش برای جنایات متعددش – او را تبدیل به یک قهرمان نکرد.” شهرستان جنوبی نوشت

دفتر مولر در پرونده خود گفت که کوهن “اقدامات مهمی” را برای کمک به تحقیقات انجام داد و مسئولیت جنایات خود را پذیرفته است. او استدلال کرد که هر جمله ای که او باید وارد کند باید همزمان اجرا شود.

پیشنهاد پروژه برج ترامپ

کوهن به عنوان ادعای گناه ، فاش کرد که بحث پروژه برج ترامپ در مسکو تا ژوئن 2016 ، پس از آنکه ترامپ نامزد جمهوری خواهان ریاست جمهوری شد ، تمدید شد و هر دو ترامپ و اعضای خانواده اش در جریان مذاکرات قرار گرفتند. کوهن همچنین پیگیری برنامه های اعزام ترامپ و خود به روسیه برای خدمت در این پروژه را پذیرفت و پیشنهادات توسعه را مستقیماً با نمایندگان کرملین مورد بحث قرار داد.

در پرونده وکیل ویژه ، به کوهن توافقنامه همکاری داده شد و دادستانها موافقت کردند که “ماهیت و میزان همکاری متهم با این دفتر” را به قاضی دادگاه منطقه ای آمریکا ویلیام پوللی سوم اطلاع دهند.

وکیل ویژه در استشهادیه دادگاه اظهار داشت که کوهن هفت بار با دفتر آنها ملاقات کرده است ، و وکلای کوهن بعداً در پرونده های خود فاش کردند که کوهن همچنین دو بار با دادستان های فدرال نیویورک ملاقات کرده است تا در تلاش های تحقیقاتی مداوم آنها و همچنین با آنها کمک کند. دادستانی کل نیویورک در دو مورد ، از جمله شکایت علیه بنیاد دونالد جی ترامپ. علاوه بر این ، آنها گفتند ، او با درخواست اطلاعات وزارت مالیات و دارایی ایالت نیویورک ، که سازمان ترامپ را بررسی کرده است ، کمک کرد.

پرونده های کوهن برای صدور حکم در کنار هم بررسی می شوند. در پرونده فدرال نیویورک ، محدوده دستورالعمل های تعیین شده برای حبس کوهن بین 46 تا 63 ماه با جریمه از 20000 دلار تا 1 میلیون دلار بود ، اگرچه این قبل از دریافت توافق نامه کوهن از دفتر مشاور ویژه مشخص شده بود.

قاضی ممکن است هنگام تعیین مجازات کوهن از دستورالعملها منحرف شود. وکلای کوهن از دادگاه خواسته اند که به وی حبس تعلیقی داده نشود.

در پرونده بایگانی ، وکیل کوهن تأکید کرد که همکاری او نیاز به “پشتکار” فوق العاده ای دارد زیرا شرایط غیرمعمولی که در آن تحقیقات او مایل به کمک بود – تحقیقات مشاور ویژه – به طور مرتب توسط ترامپ محکوم شده بود.

“مایکل در ترتیبی که مشروعیت دارد همکاری می کند [special counsel’s] وکیل کوهن نوشت: تحقیقات – و دلیل وجود آن – همیشه توسط رئیس جمهور ایالات متحده به طور آشکار و محکم مورد سوال قرار گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید