دادگاه یونان تحریم نفتی آمریکا علیه ایران را لغو کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسه منبع روز چهارشنبه به رویترز گفتند، دادگاه یونان روز چهارشنبه حکم قبلی دادگاه را که به ایران اجازه می داد برخی از محموله های نفتی خود را در سواحل یونان مصادره کند، لغو کرد.

منبع حقوق در یونان ایران است قبل از اولین تصمیم دادگاه یونان مورد تجدید نظر قرار گرفت. رد درخواست تجدیدنظر برای دادگاه تجدیدنظر دشوار است زیرا قاضی اذعان کرد که حکم دادگاه لغو شده است.

مشخص نیست که آیا ایالات متحده یا دولت یونان با این تصمیم مخالفت خواهند کرد.

حدود یک ماه پیش یونان یک نفتکش با پرچم ایران را توقیف و به آمریکا فرستاد. این را رویترز گزارش داده است در باره او نوشت که ایالات متحده نفت ایران را که در یک کشتی متعلق به روسیه در نزدیکی یونان ذخیره شده بود، توقیف و به کشتی دیگری خواهد فرستاد.

اقدام یونان برای تصاحب نفت ایران به سرعت مورد استقبال جمهوری اسلامی قرار گرفت و جمهوری اسلامی با اعلام انتقال نفت ایران به آمریکا از به رسمیت شناختن نقض قوانین بین المللی توسط ایران خودداری کرد. بین المللی طرف یونانی وجود نداشت.

در گام بعدی، ایران در واکنش به اقدام یونان برای گروگان گرفتن تانک هایش دست به اقدام نظامی زد. نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه اعلام کرد که دو تانک یونانی به دلیل تخلف از قانون در خلیج فارس توقیف شده اند.