داستان فرشته دریا که ۹۰۰ نفر را نجات داد


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در کنار خبر غم انگیز غرق شدن مردم در دریا، حکایت نجات مردمی را می شنویم که امیدی به آخرین قدم زندگی خود نداشتند. دستان فرشته های دریایی سلیقه خاص خود را دارند روز به روز با وجود همه سختی ها تمام تلاش خود را می کنند تا جان ببخشند.

جواد سعادتی، ۳۸ ساله، نجات غریق است که حدود ۱۸ سال در ساحل محمودآباد زندگی می کند و چهار ماه در سال، از ژوئن تا سپتامبر، در ساحل است.

* ۹۰۰ نفر از امواج نجات یافتند

وقتی از او پرسیدیم که تاکنون چند نفر را از غرق شدن نجات داده است، گفت: ما ثبت نام نمی کنیم، اما تعداد افرادی که از غرق شدن نجات داده ام بسیار زیاد است، در مجموع حدود ۶۰ نفر یا شاید ۹۰۰ نفر را نجات داده ام. هر سال را می توان روی یک انگشت شست حساب کرد. .

* کار سخت نجات غریق را دوست دارم

خیلی جالب است که پای کسی بنشینی که کارش فصلی است، نه بیمه دارد و نه منفعت، اما تمام تلاشش را می کند تا به کسانی که در لبه زندگی هستند، زندگی بدهد. نجات جان و آنها عاشق کار خود هستند.

ناجی غریق جواد سعادتی در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: در تمام طول سال منتظر شروع فصل گرما به ساحل هستیم، اگر روزی بگویند درآمد نداریم به ساحل می آییم.

* جلوگیری کردن؛ مهم ترین چیز

وی افزود: کار اصلی ما پیشگیری است، اگر یک درصد مردم غرق می شوند نباید بگذاریم غرق شوند و باید بتوانیم مردم را نجات دهیم.

* تلخی و شیرینی منجی غریق

در این سالها خاطرات تلخ و شیرین زیادی را جلوی چشمانم تجربه کردم، یکی از بهترین خاطراتی که هرگز فراموش نمی کنم، زمانی بود که یک خانواده در حال شنا بودند و سه نفر از اعضای خانواده در شرف غرق شدن بودند، او از دریا نجات یافت. در حالی که از نوزادش شیر می دهد

این نجات دهنده غریق ادامه داد: مرد دیگری را از دریا نجات دادم. فردای آن روز با پاکتی آمد و آن را به من داد و گفت که من خادم امام رضا علیه السلام هستم. پاکت را باز کردم و این را دیدم. داخلش پول بود.. دادم به فرد و گفتم این پاکت رو قبول نمیکنم ولی به آقا سلام کن.

سعادتی خاطرنشان می کند: در این سال ها متوجه شده ام که لذت نجات یک انسان در هیچ چیز دیگری نیست و از دوران دانشجویی در تابستان به ساحل می آمدم و در دریا خدمت می کردم.

* ۳ بار به مرگ رفتم اما نمردم

در این سال ها به سمت مرگ رفتم و سه بار برگشتم، اما فکر کردم چه نیرویی باعث شد دوباره زنده شوم.

وی بیان کرد: مهم ترین مهارت یک ناجی غریق دانستن فنون بیرون آوردن است، شاید اگر در فنون بیرون آوردن آموزش نبینند، خودشان گرفتار امواج شوند.

وی در سخنان ناجی غریق از رنج و تلخی ناجیان غریق گفت و با بغض خاصی گفت: بارها برای من اتفاق افتاده، به من تذکر داده شده که در هنگام طوفان به دریا نروم. شب اما به هشدارهای ما توجهی نکردند، بعد غرق شدند، خانواده‌شان آمدند گوش‌هایم را زدند، هشدار دادم و گفتم یک نفر دیگر باید خودش را بکشد، اما او را نجات دادم. چون طاقت دیدن غرق شدن یکی جلوی چشمم را ندارم.

وی در پایان از شهروندان خواست به توصیه ناجیان غریق توجه کنند و به ساحلی که غریق وجود ندارد مراجعه نکنند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ح
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید