درجه اول صهیونیست ها در روزنامه نگاری! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین از خبرگزاری مهر، این گزارش نشان می دهد رژیم صهیونیستی بیشترین کشته شدن روزنامه نگاران را در جهان داشته است.

در این گزارش که روز شنبه توسط انجمن یهودی ستیزی آمریکا منتشر شد، رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده است و فهرست کشورهای فعال در این صنعت در صدر این فهرست قرار دارد.

بر اساس گزارش جامعه آمریکایی، رژیم صهیونیستی در خط مقدم کشتار روزنامه نگاران قرار دارد و از همه کشورهایی که شاهدان جنگ و جنایت در آنها فعال هستند یا باندهای مافیایی و قاچاقچیان مواد مخدر در آن فعالیت می کنند، فاصله دارد.

بر اساس به گفته این انجمن، از سال ۲۰۰۰، ۵۵ روزنامه نگار فلسطینی در حین پوشش این رویداد به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شده اند که آخرین نمونه آن غفران است. وراسنه او نیز جلوی چشم او کشته شد ابواکلا این خبرنگار الجزیره بود که در اردوگاه جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شد.

قبل از و جنبش حماس در واکنش به کشتن شیر ابواکلا یک روزنامه نگار فلسطینی این کشتار را “خوشمزه” خواند. ابواکلا این جنایت دیگری است که بر سلسله جنایات علیه رژیم اشغالگر قدس به ویژه علیه رسانه های فلسطینی می افزاید. این بیانیه می افزاید: این حادثه یک ترور جنایتکارانه عمدی و آشکار رژیم صهیونیستی است که باید در برابر جامعه جهانی پاسخگو باشد. بین المللی “او را تنبیه کن.”

از سوی دیگر، هیئت اتحادیه اروپا در فلسطین با صدور بیانیه ای خواستار تحقیقات مستقل فوری برای مجازات عاملان این ترور شد. ابواکلابا وجود تبدیل شدن به یک روزنامه نگار فلسطینی، مقامات هیچ اقدامی انجام نداده اند بین المللی خیر و ادامه حمایت اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی یکی از عوامل اصلی تداوم جنایات این رژیم علیه خبرنگاران است.