درخواست توقف بهره برداری معدن رودبار


درخواست توقف بهره برداری معدن رودبار

خبر دادن گلو کمپینی با موضوع «تقاضا برای جلوگیری از فرسایش کوهستانی و معادن بی‌شمار و مخرب اکوسیستم شهرستان رودبار گیلان» برگزار می‌شود.

در متن این کمپین خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس یک گروه محیط زیستی آمده است:

«در رودبار گیلان کوهی بالا رفته و تعداد زیادی معدن ساخته شده که محیط زیست و اکوسیستم منطقه را از بین برده است.

خسارات ناشی از تخریب منطقه کوهستانی رودبار محدود به ساکنان این منطقه نمی شود، این کوه ها سرمایه ملی و متعلق به همه مردم ایران است و آسیب های وارده به محیط زیست در این منطقه کل کشور را متاثر می کند. . و مردم ایران

یادآور می‌شویم در سال‌های اخیر کل کشور تحت تأثیر بحران زیست‌محیطی قرار گرفته است و لازم است از منابع طبیعی خود به بهترین نحو حفاظت کنیم. اما متاسفانه هر روز شاهد تخریب کوه های رودبار و ساخت معادن زیادی هستیم که هیچ سود مالی برای این شهرستان ندارد.

برداشت بی رویه از تمام نقاط گیلان از دریا و رودخانه گرفته تا کوه و جنگل، زیستگاه مردم بومی را از بین می برد و خسارت درازمدت آن به مراتب بیشتر است.

برداشت از این کوه ها اکوسیستم های منطقه را از بین می برد و همچنین شهر را زشت جلوه می دهد به غیر از اتوبان قزوین رشت که یکی از معدود جاده های زیبا و سرسبز کشور است.

گیلان زیباست چون سرسبز و شاداب است. شهرستان رودبار دروازه ورود به گیلان، بزرگترین شهر گیلان است و بخش بزرگی از جنگل هیرکان را در خود جای داده است.

شهرستان رودبار با پرورش دستی درختان بومی منطقه قادر است به منابع جنگلی استان و کشور کمک کند.

هر قسمت از این شهر از نظر آب و هوا، جغرافیا و تنوع آب و هوایی منحصر به فرد است. برداشت از کوه ها که میلیون ها سال طول کشید تا هر قطعه شکل بگیرد، غیر قابل تعویض است.

ما امضاکنندگان این کمپین ضمن تشکر از بزرگواران تقاضا داریم دستورات لازم برای توقف عملیات تخریبی و بیشمار معدن در رودبار و عدم صدور مجوز در سایر نقاط شهر صادر شود.

برای امضای کمپین به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده و حمایت از کمپین های دیگر روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین