درخواست عنوان شهربابک استان کرمان


درخواست عنوان شهربابک استان کرمان

خبر دادن گلو کمپینی برای ادعای عنوان شهربابک کرمان در جریان است.

بخشی از متن این کمپین خطاب به رئیس جمهور، رئیس شورای اسلامی و وزیر نیرو:

یادآور می شود که آب شرب شهرستان شهربابک به مدت ۴۵ سال به صورت چاه به معدن مس سرچشم منتقل شده است. خلیج فارس تعویض می شود و چاه ها پلمپ می شود.

مردم فهیم، صبور و زحمتکش استان شهربابک جان خود را وقف آبادانی کشور عزیزشان و اشتغال جوانان کرده اند که این امر موجب از بین رفتن دامداری این شهرستان و روستای شهربابک شده است. سال هاست که با مشکل کم آبی زندگی می کنیم، کمبود آب زیرزمینی باعث شده است که نه تنها برای خوردن و آشامیدن، بلکه برای سرویس بهداشتی در شهر در فصل گرما با کمبود آب مواجه شویم. .

اکنون به برکت جمهوری اسلامی آب خلیج فارس به استان کرمان و مجتمع مس سرچشم منتقل شده و بیش از یک سال است که نیاز آبی این مجتمع به طور کامل تامین شده است. زحمات مسئولین شهرستان به ویژه نماینده مردم در شورای اسلامی امام جمعه آقا و متاسفانه مسئولین استان هیچ راه حلی برای عدم استفاده از آب شهربابک و دادن آن به مردم ندارند.

سیاست مسئولان رفسنجان طی دو سال گذشته بر این بوده است که هیچ کارگری از شهربابک را جذب نکنند، نه تنها آب شهربابک را بگیرند، بلکه دستمزدشان را هم ندهند. جوانی که خود باعث ایجاد فقر می شود که به نوبه خود به جامعه آسیب می زند و از سوی دیگر موجب سرخوردگی جوانان و بدبینی نسبت به اجرای عدالت در جامعه اسلامی می شود.

اکنون که مسئولان استانی و کشوری صدای بیش از سیصد جان باختگان نظام مقدس جمهوری اسلامی را نمی شنوند، در محضر جنابعالی طرح دعوی می کنیم و مطالبه زیر را مطالبه می کنیم: اول: شهربابک، انتقال به سرچشمه باید به شهر تحویل داده شود و تعداد کمی از آنها در شهرها و روستاها مورد استفاده شهروندان قرار گیرد و مابقی به نسل های آینده سپرده شود.

دوم: مس سرچشمه نیز باید طبق روال قبلی از جوانان شهربابک جذب شود.

برای امضای کمپین به این لینک مراجعه کنید.

تصویر خبری ویکی پدیا از بابک.

برای مشاهده و حمایت از کمپین های دیگر روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین