درخواست ۸۰۰ زن تماشاگر برای شلاق. بحث بحث برانگیز از تولید کنندگان زن فرشتگان هستند


حسین فرحبخش تهیه کننده سینما روز گذشته در یک برنامه رادیویی گفت: اگر کشور صاحب دارد باید ۸۰۰ فیلمبردار زن را که بیانیه ممنوعیت هرگونه خشونت حرفه ای را امضا کرده اند شلاق بزند.

به گزارش کماپپرس، فرحبخش فیلمسازان زن امضاکننده بیانیه اخیر را به فحشا و خیانت متهم کرد و گفت: باید وسایل خود را جمع و جور کنند و به کار خود بپردازند. آنها اشتباه می کنند و آبروی ما را می برند. چه کسی به این افراد احترام می گذارد و برای آنها ارزش قائل است؟ این ۸۰۰ نفر به اندازه این حرف ها نیستند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: فساد در صنعت سینما نسبت به همه صنایع پایین است. آنچه این افراد می گویند صحت ندارد. تنها فیلم های ناب دنیا فیلم های ایرانی هستند. سینمای ایران تنها چیزی است که ما را به یاد اسلام می اندازد و هیچ چیز در ایران شبیه اسلام نیست.
فرح بخش، تهیه کننده زنان فرشته ۱ و ۲ در ادامه به ترانه علیدوستی اشاره کرد و گفت: «این یک نقشه برای گرفتن جایزه کن بود که خوشبختانه به آن زن نرسید.

واکنش هانیه طوسلی و دیگر چهره های سینمایی

این سخنان در چند ساعت اخیر به شدت مورد استقبال بسیاری از فیلمبرداران زن و مرد قرار گرفته است.
هانی تاسلی بازیگر فیلم زندگی خصوصی حسین فرحبخش و حالا یکی از چهره های مطرح کمپین ۸۰۰ زن است با انتشار پرونده فرحبخش به صحبت های این تهیه کننده ۶۳ ساله واکنش نشان داد. این عبارت را در استوری اینستاگرام خود به همراه شرح زیر نوشت: گوش کن این فضایی است که ما سعی می کنیم تغییر دهیم.
محمدحسین قاسمی تهیه کننده سینما نیز در صفحه اینستاگرام خود با انتشار پستی نوشت: آقای فرح بخش مراقب باشید در صحبت هایتان موضوعات انتزاعی را اشتباه نگیرید. صرف نظر از جریان‌های سیاسی و فرصت‌طلب کنونی، حمایت از حقوق زنان در صنعت سینمای ایران که بیانگر خواسته‌ها و اهداف این جمعیت بیش از ۸۰۰ نفر است، در چارچوب قوانین شرع الزامی است. برخلاف بسیاری از آثار شما که پتانسیل انتشار فحاشی را دارند.
حسین فرحبخش کارگردان فیلم های آتش، زندگی خصوصی، مستانه، نبات زیبا، کفش های من قدم نزن. او به عنوان نویسنده در مراحل تولید «نیش»، «پاکبهته» و «شارلاتان» شرکت داشت. با این حال او را به عنوان تهیه کننده نزدیک به اصولگرایی در سینمای ایران می شناسند.
انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: