درمان ۲۰۰۰ بیمار خاص در خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا طالبی ظهر عضو کارگروه بررسی بیماران خاص در استان با اشاره به اینکه فعالیت های مجمع خیرین پزشکی در حوزه درمان، بهداشت و درمان بسیار کمک کننده است، گفت: سلامتی برای رفع نیازهای درمانی بیش از ۲۰۰۰ بیمار خاص در استان نیازمند مشارکت خیران هستیم.

مجمع خیرین سلامت گفت: همه سازمان های مسئول باید حمایت و مساعدت لازم را داشته باشند و از تمام ظرفیت انجمن برای توسعه زیرساخت های سلامت آیماگ و رفع نیازهای بیماران اورژانسی استفاده شود.

وی افزود: مرکز جامع بیماران خاص باید ظرفیت درمانی در استان داشته باشد که باید مورد حمایت دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کره جنوبی گفت: با پیگیری استاندار به دنبال ابلاغ طرح راه اندازی مرکز جامع بیماران در استان هستیم.

طالبی گفت: مجمع خیرین پزشکی ظرفیت بالایی برای خرید تجهیزات دیالیز در این مرکز دارد بنابراین باید با ورود و مشارکت خیرین تامین شود.

وی با بیان اینکه درب های این مجموعه باید در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: تلاش ما به آماده سازی ساختمان های اطراف مرکز برای توسعه و گسترش آتی مرکز کمک می کند. .

طالبی گفت: پس از دریافت نظر کارشناسان در خصوص انتقال مرکز ناباروری به بیمارستان ولیعصر (عج)، جلسه ویژه ای برای بررسی اقدامات لازم و مجوز برای این انتقال برگزار می شود.

وی گفت: بخشی از وام های مرکز بیماران خاص که در دانشگاه علوم پزشکی گیر کرده است باید با نظارت سازمان برنامه و بودجه aimag به صورت فوریت تصمیم گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدگی به موضوع مسکن بیماران خاص در استان به تلاش خود ادامه خواهد داد، تصریح کرد: مسائل مربوط به بیمه بیماران خاص و نسخه پزشک باید در کنار بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

او گفت که در ماه آینده کمیسیونی را برای رسیدگی به بیماران خاص تشکیل خواهد داد.