دریاچه پیرسلمان برای اولین بار لایروبی می شود


دریاچه پیرسلمان برای اولین بار لایروبی می شود

معاون محیط زیست و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: وضعیت تالاب ها و تالاب های استان به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی در سال آبی گذشته خوب نیست.

خبر دادن گلو مهدی صفیحانی به روزنامه ایسنا گفت: خشکسالی برای تالاب ها شرایط اضطراری ایجاد کرده است و اکثر منابع آب طبیعی خشک شده یا در حال خشک شدن هستند.

وی در ادامه از لایروبی دریاچه پیرسلمان اسدآباد برای اولین بار در سال جاری خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار لایروبی دریاچه پیرسلمان اسدآباد با همکاری مدیریت شهری از جمله استانداری، استانداری در حال انجام است. شرکت آب، اداره کل راهداری استان، شهرستان و شهرداری با استفاده از امکانات و ماشین آلات دستگاه ها با حمایت محیط زیست.

دریاچه پیرسلمان

صفی هانی با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد لایروبی تالاب های پیرسلمان انجام شده است گفت: امیدواریم ادامه عملیات را نهایی کنیم و در سال آینده وضعیت عمومی تالاب به عنوان زیستگاه بهتر شود.

وی با اشاره به اینکه تالاب های دست ساز دیگری نیز در استان وجود دارد مانند سدهایی که به مرور زمان به تالاب تبدیل شده اند و می توانند در تعریف تالاب قرار گیرند، گفت: آبشینه، شیرین سو، اکباتان و کلان از جمله آب های شرب هستند. سدهای استان به عنوان تالاب عمل می کنند و بر اساس تعریف کلمه تالاب شامل آنها نمی شود.

صفی هانی با اشاره به اینکه وضعیت و مصرف این تالاب های مصنوعی مشخص است، خاطرنشان کرد: سد آبشینه به دلیل مصرف آب شرب همدان تقریباً خشک است و اکباتان نیز در حال خشک شدن است. .

وی گفت: وضعیت همچنان نرمال است زیرا آب کمتری از سد کلن مصرف کرده ایم و شیرین سو برای عدم استفاده بد نیست اما هرچه جلوتر برویم دما افزایش می یابد. در زمان های دیگر سال. و رطوبت قطعا آن را خشک می کند.»

امضای طومار نجات تالاب گاوخون

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین