در برخی استان ها باران و باد می بارد


در برخی استان ها باران و باد می بارد

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور از بارش باران در مناطق مختلف کشور و افزایش گرد و خاک در کرمانشاه، ایلام و خوزستان خبر داد.

خبر دادن گلو سده ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص وضعیت جوی کشور اظهار کرد: طی ۵ روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابرهای همرفتی در شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان با بارش باران پیش بینی می شود. رعد و برق، وزش باد شدید موقت، گاهی گرد و غبار، طوفان خواهد آمد. در این مدت بارش ها در شمال و شرق فارس دور از پیش بینی نیست.

در برخی مناطق باران و وزش باد وجود دارد

به گفته رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور، بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه (۷ و ۸ شهریورماه) در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. از امروز (۹ شهریور) تا سه شنبه وزش باد شدید و گرد و خاک شمال کشور را فرا می گیرد.

وی ادامه داد: امروز در ارتفاعات تهران و مازندران باران می بارد.

ضیائیان افزود: بعدازظهر سه شنبه و چهارشنبه (۸ و ۳۰ شهریور) در ارتفاعات مرکزی زاگرس بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور، بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه (۱۰ شهریور) در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و برخی نقاط اردبیل شاهد بارش موقت باران خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه وزش باد شدید و گاهی رگبار گرد و خاک پیش بینی می شود.

ضیائیان گفت: شرق تنگه هرمز امروز مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور درباره وضعیت جوی دو روز آینده تهران گفت: فردا (۲۸ شهریور) آسمان تهران ابری، صبح ابری و وزش باد پیش بینی می شود. در بعدازظهر کمینه ۲۱ درجه، بیشینه دمای هوا ۲۱ درجه سانتیگراد و ۳۵ درجه سانتیگراد، روز سه شنبه ۸ شهریور در برخی ساعات ابری و وزش باد و تا ۲۱ درجه ابری خواهد بود. درجه سانتیگراد، حداکثر دما ۳۶ درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۷ و ۸ شهریور) اهواز با ۴۳ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز کشور و شهرکرد با ۶ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.

پیش بینی هواشناسی را در این لینک بخوانید

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا دیدن