در برخی نقاط کشور بارش باران و رعد و برق ادامه خواهد داشت


رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: در روزهای آینده در برخی نقاط کشور بارندگی ادامه دارد و در شرق و غرب کشور رگبار گرد و خاک خواهد بود.

خبر دادن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هوای امروز (۳۰ شهریور ماه)، شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، شمال و غرب فارس، جنوب ارتفاعات سیستان و بلوچستان، کهگیلویه، بویار احمد، چهارمحال، بختیاری، اصفهان، بخش‌هایی از روز پنج‌شنبه (۳۱ شهریور)، شرق هرمزگان، شمال فارس، کهگیلویه، بویار احمد، نواحی شرقی اصفهان به‌ویژه بعد از ظهر و شب. ، همراه با وزش باد شدید موقت گاهی رعد و برق “رعد و برق و بادهای شدید موقت”.

وی افزود: امروز و فردا امواج شدید جوی عبور خواهد کرد و برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال ایلام، کردستان، زنجان، کرمانشاه، البرز مرکزی و ارتفاعات البرز غربی با بارش شدید باران و رعد و برق همراه خواهد بود. رعد و برق و بادهای شدید موقتی.»

تداوم بارش باران و رعد و برق

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور افزود: جمعه (اول مهرماه) در مناطقی از شمال غرب و شنبه (دوم مهر) در گیلان و برخی مناطق شمال غرب کشور. روز یکشنبه ۱۲ مهرماه نیز در نواحی ساحلی خزر و مناطقی از شمال غرب کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

به گفته ضیائیان، امروز (۳۰ شهریور) شرایط برای تشکیل ابرهای گرد و غبار در خاک عراق مهیا است. بنابراین پیش بینی می شود پس از امروز پنجشنبه گرد و غبار وارد شمال غرب و غرب منطقه شود و کیفیت هوا بدتر شود.

در روزهای جمعه، شمال غرب، شنبه و یکشنبه سرعت وزش باد در مناطق جنوب غرب و شرق کشور افزایش می یابد و در مناطق پرخطر رگبار گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: خلیج فارس و دریای خزر در عصر جمعه، شنبه و یکشنبه مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور درباره وضعیت جوی دو روز آینده تهران گفت: فردا (۳۱ شهریور) آسمان تهران ابری و در بعدازظهر وزش باد شدید پیش بینی می شود. کمینه دما ۲۲ درجه و بیشینه ۳۳ درجه، روز جمعه (۱ شهریور) نیمه ابری و گاهی وزش باد و کمینه دمای ۲۳ درجه و حداکثر ۳۳ درجه خواهد بود.

ضیائیان در خاتمه گفت: امروز و فردا (۹ و ۳۱ شهریور) اهواز ۴۱ درجه سانتیگراد است، ارومیه با دمای ۹ و ۱۱ درجه سردترین مرکز کشور است.

پیش بینی هواشناسی را در این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن