در جنوب کشور بارش باران و رعدوبرق وجود دارد


رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات اقلیم و مدیریت بحران کشور از وقوع بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید، رقیق شدن گرد و خاک در جنوب غرب و غرب و کاهش کیفیت هوا در سه استان خبر داد.

خبر دادن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هوا، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات جنوبی کرمان در آینده نزدیک خواهد بود. پنج روز رشد ابرهای همرفتی و بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود بارش شدید باران در سیستان و جنوب بلوچستان در سایر نقاط جوی پایدار و پایدار خواهد بود.

وی در ادامه گفت: طی سه روز آینده در استان های مرزی جنوب غرب و غرب مه خفیف وجود دارد و از کیفیت هوا کاسته می شود همچنین در این مدت در برخی نقاط وزش باد شدید شمالی خواهد بود. شرق و شرق که باعث ایجاد اختلال در منطقه زابل می شود گرد و خاک می شود و دید افقی را کاهش می دهد.

ضیائیان گفت: طی سه روز آینده شرق دریای عمان و شرق تنگه هرمز در دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: فردا (۵ مردادماه) آسمان تهران گاهی صاف و گاهی وزش باد و گاهی کمی ابری خواهد بود. وزش باد حداقل ۲۴ درجه با حداکثر دمای ۲۴.۳۶ درجه سانتیگراد، پنجشنبه (۷ مرداد) صاف و گاهی وزش باد پیش بینی می شود که حداکثر دمای آن ۲۳ درجه سانتیگراد و حداکثر ۳۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ مردادماه) اهواز با ۵۰ و ۴۹ درجه گرم ترین، شهرکرد ۱۰ و ۹ درجه سرد است.

پیش بینی هواشناسی را در این لینک بخوانید

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا دیدن