در سراسر کشور ۳.۴ میلیون سند مالکیت در روستاها صادر شده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا شاملو در مراسم واگذاری در روستای حصار شهرستان مرودش با بیان اینکه صدور سند مالکیت راهی برای قانونی شدن معامله، ایجاد انگیزه برای اقامت در روستا و کاهش مهاجرت های ناخواسته است، گفت: این امر موجب می شود تا مردم در روستای حصار نیز اقدام کنند.

وی افزود: سه میلیون و ۴۰۰ هزار جلد سند ملکی در روستاها صادر شده است.

وی گفت: صدور اسناد ملکی در حوزه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی بسیار موثر است و امیدواریم همکاری دستگاه های وابسته به صندوق مسکن انقلاب اسلامی در سطح محلی ادامه یابد.

شاملو در خصوص تبدیل اسناد مالکیت کتاب به سند تک برگی گفت: در این زمینه در قانون بودجه آمده است که تبدیل اسناد کتاب به سند تک برگی هزینه زیادی برای روستاییان ندارد.

وی گفت: حدود ۶۲ هزار روستا در کشور وجود دارد که ۴۰ هزار روستا بیش از ۲۰ خانوار دارند که همه آنها دارای طرح هادی مصوب بودند.

معاون توسعه روستایی صندوق مسکن انقلاب اسلامی هشدار داد: توسعه کشور بدون توسعه روستاها، رونق گردشگری، اجرای نظام روستایی، امنیت روستاهای در معرض خطر و تخصیص زمین امکان پذیر نیست. مسکن و .. مشارکت جدی با این صندوق دارند.

وی افزود: در شرایط تحریم کشور، اگر کشور ما وابستگی زیادی به بخش خارجی داشت، امروز با مشکلات عدیده ای مواجه بودیم، اما ظرفیت روستایی کشور و تولیدات آن باعث شده تا بحران های زیادی را پشت سر بگذاریم.

شاملو توسعه طرح نظام روستایی را یکی از راه های تسریع توسعه روستایی کشور می داند. بیشتر از این رشته.»

به گفته وی، بخش های آپارتمانی برای توسعه پایدار نظام روستایی از طریق ساماندهی فضایی نظام روستایی در قالب شبکه های محلی و منطقه ای، طرحی را برای توسعه پایدار نظام روستایی تدوین کرده اند. اساس انقلاب اسلامی.

مدیرکل صندوق مسکن فارس همچنین با تقدیر از حمایت های معاونت توسعه روستایی صندوق مسکن و همکاری و همراهی مدیران کل ثبت احوال و منابع طبیعی استان فارس گفت: . .

عطاءالله زمانی و فارس تاکنون ۲۹۱ هزار و ۵۰۰ جلد سند مالکیت روستایی صادر کرده اند: ۳۸ هزار سند مالکیت شهری و ۲۹۱ هزار و ۵۰۰ سند مالکیت روستایی در استان فارس صادر شده است که از اعتبارات بنیاد است و به اشتغالزایی کمک کرده است. و درآمد روستاییان