در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه مسائل مرزی باید جدی گرفته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا مصری ظهر پنجشنبه در نشست حوزه صادرات استان کرمانشاه در تالار اصناف اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین هدف توسعه صادرات است زیرا نیاز کشور به محصولات بیشتر است. صادرات صنعتی را افزایش دهیم و ایجاد کنیم. مشاغل برای نیروی کار

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از چالش ها و موانع پیشروی در مرز کرمانشاه تخلیه و بارگیری کالاهای صادراتی و رفع هرگونه مشکل مرزی به ویژه در مرز کرمانشاه است. ما باید از رئیس جمهور مطالبه کنیم.»

وی خاطرنشان کرد: مطالبات و پروژه های کوچک در کرمانشاه مسائل کوچکی است و باید در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه مطالبات بزرگتر و عمیق تری در خصوص مرزها، صادرات و سایر مسائل مطرح شود.

مصری خاطرنشان کرد: اینکه مرز میدان میوه و تره بار است، آنها را از هدف اصلی در مرز دور کرده است، اما برای حل مشکل در مرز به راهکارهایی مانند فراهم کردن زیرساخت های کیفی لازم نیاز است.

وی روند تخلیه و بارگیری کالا در مرز استان کرمانشاه را تشریح کرد. کامیون

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر خلاف طرف عراقی، بازرسی ها در مرز ایران به درستی انجام نمی شود و تمامی کامیون های عراقی اجازه ورود به استان و ارسال حجم زیادی از تردد مرزی را دارند. تا مرز ایران.”

مصری تاکید کرد: یکی از عواملی که باعث ایجاد مشکل مرزی و مانع از عملیات مرزی در استان می شود، تیم های مذاکره تجاری وزارت امور خارجه برای تشکر از طرف عراقی و حل مسائل مربوطه است.

مسئولان آیماگ گفتند که موضوع تخلیه و بارگیری باید جدی گرفته شود و وزارت امور خارجه نیز برای حل مشکل مرزها با دولت همراه شود. مسائل

مصری افزود: کالاهایی که مبدا و مقصد آن مشخص است باید بدون باز شدن به مقصد برسد و به هیچ وجه نباید از مرز تخلیه و بارگیری شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع اشتغال مرزبانانی که در مرز اقدام به تخلیه و بارگیری کالا می کنند، گفت:

مصری درباره وام مرزی کرمانشاه گفت: اگر برای تامین زیرساخت های مرزی مانند پرویزخان به وام ۵۰۰ میلیارد تنی نیاز باشد، می توان واحد صادراتی استراتژیک تری ایجاد کرد که مرزنشینان بتوانند در آن کار کنند. استفاده کنید.

وی در این دیدار به بررسی مسائل مرزی و صادرات پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری باید توجه بیشتری به گذر به محصولات دانش بنیان داشته باشند و به دنبال راه‌های بهتر و واقعی‌تر برای ایجاد اشتغال باشند.