در ۵ سپتامبر، دلار در ۱۴۰۱ به چرخه صعودی بازگشت.


دلار از اولین روز هفته افزایش یافت و یک قدم به کانال ۳۰ هزار تومان نزدیک شد. هم اکنون نرخ دلار آمریکا با ۰.۹ درصد افزایش نسبت به دو روز گذشته برابر با ۲۹ هزار و ۹۵۰ تومان است. نرخ دلار ترکیبی بازار امروز با ۲.۰۵ درصد افزایش نسبت به پنجشنبه گذشته به ۲۸۲۸۳ تومان رسید.

برای اطلاع از اخبار سریعتر بازار فارکس اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کماپپرس، به نظر می رسد انتشار برخی اخبار سیاسی، انتظارات معامله گران را از مذاکرات و توافقات بیشتر تغییر داده و باز هم خریداران در بازار خواهند بود. گروهی از بازرگانان در سخنان دولتمردان تامل کردند و تصور کردند که توافق هسته ای به زودی از سر گرفته می شود و آمریکا با پاسخی ساده به ماجرا پایان می دهد. اما پاسخ رهبران آمریکا به پیشنهادات ایران و نقل قول‌های معتبرترین خبرگزاری این کشور حاکی از آن است که این ماجرا ادامه دارد و تنها راه پیش رو، مذاکره مجدد و گفتگوی مجدد است.

اخبار مرتبط را بخوانید:

معامله گران به بازار ارز بازگشتند و دلار افزایش یافت

مسائل فوق به نوعی نشان می دهد که برجام به سرعت احیا نخواهد شد و معامله گران را مجبور می کند خوش بینی خود را از دست بدهند و دوباره روند عادی معاملات را دنبال کنند. به گفته برخی فعالان، اگر بازیابی برجام ادامه یابد، دلار آمریکا بار دیگر به بالای ۳۰ هزار تومان خواهد رسید.

پوند و یورو امروز روند صعودی دارند. پوند نسبت به پنجشنبه گذشته با ۰.۷ درصد افزایش به ۳۵۷۰۰ تومان رسید. یورو نسبت به دو روز گذشته ۲.۱ درصد رشد کرد و روی ۳۰.۸۳ تومان ایستاد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: