دعای جامعه نقش ائمه اطهار را در چگونگی رهبری جامعه بیان می کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه دین و اندیشه – فاطمه کهربا: ۱۵ امروز ز اختلاف نظر روز میلاد امام هادی است. زندگانی چهل ساله حضرت امام هادی (علیه السلام) را می توان از نظر موقعیت و اعمال و شرایط پیرامون آن حضرت به مراحل متعدد و متفاوتی تقسیم کرد. اولی مرحله زندگانی امام هادی (ع) در سایه امامت پدر بزرگوارش امام جواد (علیه السلام) یعنی بین سالهای ۲۱۲ تا ۲۱۲ سپری شد. ۲۲۰ سال قمری. مرحله ای که حداکثر هشت سال طول می کشد. در این مرحله خلفا مانند امام هادی علیه السلام هستند مامون و معتصم عباسی هم در همین زمان بود.

اما مرحله دوم عمر مبارک امام هادی (علیه السلام) در پایان سال ۲۲۰ هجری قمری تا زمان رحلت آن بزرگوار در سال ۲۵۴ و شهادت آن حضرت. این یک دوره تقریباً سی و چهار ساله است و به طور مداوم ادامه دارد. امام هادی (علیه السلام) در این قسمت شش خان یا خلیفه دارد اتفاق افتاد عباس مردی مدرن بود.

زیارت جامعه کبیره میراث گرانقدر امام هادیآ)

زیارت جامعه کبیره میراث گرانقدر امام هادیآ)در تبیین جایگاه امامت در تشیع، عقیده شیعه درباره ائمه به عنوان گنجینه معارف ائمه اطهار(ع) است.آ) برای شیعه است. امر امامت شناسی یکی از معارف نابی است که بدون راهنمایی عالم امام به آن دست نمی یابد و شناخت امام از ضمانت ها و ضرورت های اسلام است، پس اگر مسلمانی بدون شناخت امام از دنیا برود. به عنوان یک شخص می میرد مردم دوره جاهلی. خداوند این مقام عالی را برای چند نفر که دوازده نفر بیشتر نیستند، قرار داده است و پیامبر اعظم (ص)پ) علاوه بر این، نام مبارک آنها و برخی از معصومین مانند امام علی بن موسی علیه السلام در دهها روایت آمده است. رضایت (آ) امام هادی (آ) برخی از ویژگی های آنها مورد بحث قرار می گیرد.

دعای عامه بزرگ بر اساس کلام امام هادی (ع)آ) و این در پاسخ به درخواست یکی از مؤمنان اهل بیت علیهم السلام صادر شد، هر چند به صورت خطاب و کلام بود; اما در حقیقت به مقام والای امامت امام معصوم اشاره دارد.آ) این گزارش شده است. این دعای عرفانی که توسط امام هادی (ع) سروده و خوانده شده است.آ) نسبت به سایر ائمه (آ) زیبایی خاصی دارد.

به همین دلیل، برای بررسی محورهای بالا گفتگو کنید حجت الاسلام علی دانارئیس مرکز تحقیقات درباره گام دوم انقلاب اسلامی، ستاد پژوهشی پژوهشگاه مطالعات فرهنگ و اندیشه اسلامی بیانیه‌ای دادیم که در ادامه می‌خوانید.

عبادت جامعه نشان دهنده نقش ائمه در رهبری جامعه است

حجت الاسلام علی دانا وی در گفتگو با مهر گفت: زیارت جامعه تصویر نگاهی است که باید نسبت به ائمه معصوم داشته باشیم. از بعد نگرشی و شناختی، از بعد اعتقادی و اعتقادی و از بعد رفتاری و عملی. امام هادی (علیه السلام) در این زیارت زمینه بسیار جذاب، گسترده و عمیقی را برای تعمیق پیوند امت و امام فراهم کرد. در واقع عبادت عامه تبیین کننده کرامت و رسالت خلیفه الله یعنی ائمه معصومین است و این قرارداد شیعه واقعی با امامان معصوم است که رسالت فردی و اجتماعی زائر را در طهارت مشخص می کند. . اعتقاد توحیدی

وی در ادامه گفت: مجموعه تخصص یعنی اینکه با همنشینی با ائمه معصومین بتوانیم فطرت و سیمای خود را اصلاح کنیم و به درجه ای از پیشرفت برسیم که از سطح نازل دنیاطلبی و تفریحی که در اختیار ما قرار داده شده است. انجام دادن ولایت ائمه معصومین در واقع در محدوده ولایت خداوند متعال است و به همین دلیل علم امامان معصوم و علم پیامبر است.پ) بالاتر از همه این که در ذیل معرفت خداوند متعال شکل گرفته است. در عبادت جامعه کبیره تأکید شده است که ائمه معصومین به خدای یگانه و رعایای برگزیده ای که در عبادت حق تعالی ذوب می شوند، کسی که آن دعا را در هر مسجدی می خواند. میثاق و عهد معصومین با ائمه خود را در این مسیر قرار می دهد.

عبادت جمعی بیانگر شأن و رسالت خلفای خدا، یعنی شاید ائمه اطهار(ع) است و قراردادی است با امامان معصوم شیعه که رسالت فردی و اجتماعی زائر را در اعتقاد ناب توحیدی مشخص می کند. .

محقق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: در این دعا رسالت ائمه معصومین نیز بیان شده است. در واقع یکی از جنبه های عبادت دسته جمعی بیان شخصیت و شرافت ائمه معصومین و نحوه تربیت آنهاست. چگونه در راه خدای متعال بودند. آنان بر اساس اعتقاد عمیق خود به این سطح از قدرت شناختی و اخلاقی و عصمت، رسالت اجتماعی خود را در این زمینه مشخص کردند. ائمه معصومین جامعه نماز را به جا می آوردند، امر به معروف، نهی از منکر می کردند، در راه خدا جهاد می کردند، وظایف خدای متعال و حدود خدا، مردم، سنت و راه را بیان می کردند و عبادت می کردند. خدایا در راه رنج کشیدند و کشته شدند.

رئیس مرکز تحقیقات گام دوم انقلاب اسلامی اعلام کرد: این قرارداد باید در ادامه وظیفه اجتماعی ائمه معصومین صورت گیرد. خوب حالا من با شما هستم ini پله ها چه کسی آرامش تو و سپس جنگ چه کسی با شما مبارزه خواهد کرد این یک عبادت عام بزرگ است و امامان معصوم در واقع مربیان و سیاستمداران جامعه بشری و پشتوانه صالحان هستند. است کسانی هم هستند که به دنبال اصلاح جامعه و برقراری عدالت هستند. انسان رکن معنوی و اجتماعی جامعه است. اینها موضوعاتی است که در طول عبادت عمومی مطرح می شود.

حجت الاسلام دانا وی در ادامه می گوید: احتمالاً بیش از ۲۰۰ سرفصل و کلیدواژه در این عبادت وجود دارد که آن را به منبعی جامع و عمیق از معرفت تبدیل کرده است. اگر عنوان جامعه در این دعا گذاشته شده باشد، به این معناست که هر آنچه برای شناخت یک معصوم والا و والا لازم است، هر آنچه برای اصلاح جامعه لازم است و مروری کلی بر نقش ائمه معصومین در هدایت. و حکومت کردن جامعه در این زیارت مطرح می شود و نقش مهم تری ایفا می کند شخصی ما به عنوان پیروان ائمه معصومین باید جامعه ای را که در این عبادتگاه واقع شده و در ادبیات عرب به آن دانشگاه می گویند اصلاح کنیم تا این حس لذیذی ایجاد کند که جامعه واقعاً یک عبادت اجتماعی و پیچیده است. به مرور زمان دانشگاه وقف تحصیل ما شد، متأسفانه غالباً در عبادت ائمه معصومین، اگر نماز عامه را می خوانیم، صرفاً برای دریافت ثواب و ثواب معنوی است، اگر این کاهش عبادت باشد. فلسفه زیارت این است که ما اصول اولیه هویت توحیدی را بخوانیم و در جهت پیشرفت معنوی و پیشرفت در بعد فردی و اجتماعی موثر باشیم و اعتراف می کنند که آثاری خلق کرده اند اما آنچه نوشته اند به آنها نرسیده است. حق اداره جامعه

وی در خاتمه گفت: نکته اصلی این است که همه باید عمیق فکر کنند نیگری در ارتباط با نظام عبادت به آن نزدیک شود. تنها خواندن ترجمه زیارت یا کتاب های جامعه کبیر در زیارت کافی نیست. در واقع بازدید یک فعل است. این یک مشکل تئوریک نیست، بلکه یک مشکل معنوی است و توده جامعه بزرگ را باید از این منظر دید. زیارت جامعه کبیره در تربیت و اصلاح انسان نقش واقعی و تکوینی دارد، اگر حجاب ها، موانع، بینش ها و خودخواهی هایی را که مانع از برقراری ارتباط عمیق با حضرت امام می شود را پایین بیاوریم تا این ارتباط را تقویت کنیم. . همانطور که خود قرآن کریم در قرآن است نه او را لمس کن به جز آن تصفیه کننده. هیچ کس نمی تواند حقیقت قرآن را بدون رسیدن به صفای باطن و معنوی درک کند. هر چه این خلوص عمیق تر باشد، این درک بیشتر است. هر چه بیشتر این درک را عمیق تر کنید، بیشتر به پاکی کمک خواهید کرد. مثل قرآن کریم ائمه معصومین است که قرآن تکلم می کنند. یعنی در حال ارتباط هستیم من ما باید با شناختی که از طریق عبادت جماعت با ائمه معصومین به ما داده می شود، بتوانیم به آن طهارت عمیق دست پیدا کنیم. که به خواست خدا برای استفاده