دمای هوا در برخی نقاط کشور به تدریج کاهش می یابد


رئیس مرکز ملی پیش بینی مخاطرات اقلیمی و مدیریت بحران کشور از افزایش دمای هوا در مناطق ساحلی دریای خزر و اردبیل ۸ تا ۱۴ درجه و در شمال غرب منطقه ۴ تا ۶ درجه خبر داد.

خبر دادن گلو سده ضیایان در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص وضعیت جوی کشورمان گفت: امروز و فردا / دوازدهم و سیزدهم شهریور ماه در اکثر مناطق جوی پایدار و پایدار خواهد بود.

وی در خصوص کاهش تدریجی دما ادامه داد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه (۱۴ تا ۱۶ شهریور ماه) در نواحی ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال شرق آذربایجان، آذربایجان غربی تحت تأثیر شمال خنک، بارش باران و گاهی رعد و برق خواهد بود. جریان باد پیش بینی می شود.”

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور، در بعدازظهر پنج روز آینده در فلات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش موقت باران، برف و وزش باد پیش بینی می شود. بارش باران و گاهی رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی در ادامه گفت: طی پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

ضیائیان در ادامه گفت: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ شهریور) سرعت وزش باد در برخی مناطق استان ها در نواحی غربی و جنوب غربی کشور افزایش می یابد و در برخی نقاط طوفان گرد و خاک پیش بینی می شود. “

وی در ادامه گفت: در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۴ و ۱۵ شهریور) دمای هوا در نواحی ساحلی دریای خزر و اردبیل ۸ تا ۱۴ درجه سانتیگراد و در شمال غرب استان ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. منطقه “

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور همچنین درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: فردا (۲۲ شهریور) آسمان تهران صاف، گاهی وزش باد و حداقل دما خواهد بود. ۲۳ درجه حداکثر دمای ۳۴ روز دوشنبه (۲۳ شهریور) صاف و گاهی وزش باد با حداقل ۲۳ درجه و حداکثر ۳۶ درجه پیش بینی می شود.

ضیائان در خاتمه گفت: امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ شهریور) اهواز با دمای ۴۶ درجه سانتیگراد سردترین مرکز و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مرکز است.

پیش بینی هواشناسی را در این لینک بخوانید

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا دیدن