دولت جدید ایتالیا به طور کامل از ناتو و اتحادیه اروپا حمایت خواهد کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانجورجیا ملونی که انتظار می‌رود نخست‌وزیر بعدی ایتالیا شود، روز چهارشنبه از شرکای ائتلاف راست‌گرای خود انتقاد کرد و گفت که دولت جدید او طرفدار ناتو است و بخشی از اروپا در کل خواهد بود.

اعلامیه نخست وزیر آینده ایتالیا پس از آن صورت گرفت که سیلویو برلوسکونی، متحد محافظه کار وی، در یک فایل صوتی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ابراز همدردی کرد.ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین را به آغاز جنگ متهم کرد.

با این حال، ملونی برخلاف برلوسکونی بیانیه ای قوی ارائه کرده است که هر حزبی که با دیدگاه های سیاست خارجی او مخالف است، نباید به دولت او بپیوندد، که قرار است هفته آینده کار خود را آغاز کند. وی گفت: ایتالیا هرگز با دخالت دولت ما حلقه ضعیف غرب نخواهد بود.

ملونی قاطعانه از اوکراین دفاع کرده و از تحریم های غرب علیه مسکو از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه حمایت کرده است. وی همچنین گفت: من در مورد یک چیز روشن بودم، هستم و همیشه خواهم بود، قصد دارم دولتی با سیاست خارجی روشن و بدون ابهام رهبری کنم، هرکس با این سنگ بنا موافق نباشد نمی تواند در دولت آینده باشد.

برلوسکونی، ۸۶ ساله، دوست دیرینه پوتین است و در آخرین فایل صوتی که روز سه شنبه از او منتشر شد، به اعضای پارلمان حزبش گفت.فورزا طرف ایتالیایی اعلام کرد که با رئیس جمهور روسیه ارتباط برقرار کرده و نامه ها و هدایایی خوبی بین آنها رد و بدل شده است.

همچنین این دومین موردی است که این خبرگزاری در روز چهارشنبه گزارش می دهد لاپرس برلوسکونی اعلام کرد که اوکراین توافقنامه صلح ۲۰۱۴ را برای پایان دادن به جنگ جدایی طلبانه روسیه در مناطق امضا خواهد کرد. دونتسک و سپس لوهانسک قرار بود در شرق اوکراین برگزار شود، اما لغو شد. برلوسکونی بار دیگر اتهامات پوتین علیه اوکراین را تکرار کرد زلینسکی وقتی در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید، اوضاع را بدتر کرد.

برلوسکونی همچنین گفت که پوتین تحت فشار داخلی است و می خواهد به اوکراین حمله کند تا دولت جدیدی متشکل از افراد صالح و عاقل تشکیل دهد.

موضع ملونی در مورد ناتو و اتحادیه اروپا به همین مناسبت اعلام شد زود خارجی خط مشی وی در گزارشی درباره وی گفت: با وجود اینکه ملونی و اخوان ایتالیا سیاست ضد پوتینی خود را اعلام کرده اند، وی قبلاً از دوستان کرملین بوده و همچنان با دوستان اروپایی پوتین از جمله “ویکتور” در ارتباط است. اورباننخست وزیر مجارستان روابط نزدیکی دارد. و در سال ۲۰۱۵، او توسط دولت ایتالیا متهم به “بی فایده بودن و مطیعانهپس از الحاق کریمه به روسیه، اتحادیه اروپا آن را تایید کرد، بنابراین به حالت تعلیق درآمد.

هم”با احترام تاورویکی از محققان مؤسسه مطالعات سیاسی بین‌المللی ایتالیا گفت که روسیه مدت‌هاست که ایتالیا را به عنوان «یکی از دوستانه‌ترین کشورها در یک بلوک غیردوستانه» می‌نگرد به دلیل تمایل ایتالیا برای ایفای نقش «دلال» و تجارت با این غول. تامین کننده انرژی..