دولت مردمی در صدد تقویت زیرساخت های حوزه فرهنگی و هنری است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی اسماعیلی شب گذشته در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز حضور یافت. آن را بگیرید سلام برای هنر جدید و رونق اقتصادی به روز رسانی محتوا هنرهای نمایشی یک فرصت مهم است.

وی بر ضرورت ارتقای شایستگی های فرهنگی و تاریخی کشورمان تاکید کرد و به کتاب «نورالدین پسر ایرانی» اشاره کرد و گفت: ما آن را می ستاییم. آن را بگیرید سلام ما از فرهنگ و هنر استفاده می کنیم تا شایستگی های تاریخی خود یعنی زندگی نورالدین را به شیوه ای هنرمندانه بیان کنیم. Affi قهرمان بزرگ دفاع مقدس، افتخار آذربایجان را می توان به مجموعه ای هنری تبدیل کرد. مانا است

وی با اشاره به ضرورت توسعه و تقویت زیرساخت ها در سراسر کشور گفت: در حال حاضر اکنون از ساخت ۴۰۰ سینما در تهران و سایر استان ها حمایت می کنیم.

وی در ادامه گفت: بیش از ۶ هزار تومان برای توسعه زیرساخت های فرهنگی هنری در سفر به استان ها مصوب کرده ایم و طرح های مصوب معاونت فرهنگی در سفر اخیر رئیس جمهور در تبریز در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: نقش دولت در حوزه فرهنگی حمایت و بهبود اقتصاد هنر است و دولت متعهد به تقویت زیرساخت ها و اقتصاد فرهنگ و هنر است.

وی گفت: ایران نجیب و سربلند با ریشه های عمیق تاریخی پیش روی ماست. حرکات تمدن خلاق و فرهنگی است و بسیاری از هنرهای اصیل متعلق به ایرانیان است.

وی افزود: در بسیاری از هنرها مانند صنایع دستی و هنرهای نمایشی نیروی پیشران در میان مردم فرهنگ دوست و هنردوست ایران دیده می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تبریز به دلیل همجواری با قفقاز و منطقه عثمانی دروازه مهمی در مقابل دستاوردهای جدید تمدن بشری است که در ۲۰۰ سال اخیر مدام از غرب وارد ایران شده است. آوردن این فرهنگ جدید به ایران است ممکن است بیا دیگه ولی ایرانیان همیشه نگرش همزیستی و همسایگی داشته اند بر اساس آنها اولین تمدن را با فرهنگ و هنر جدید تسلط یافتند.

وی افزود: سینما شکل جدیدی از محصول است ارتباط فرهنگی در خارج از ایران سینما هنر نو و دستاورد جدید بشری در منطقه محسوب می شود.

اسماعیلی تاکید کرد: فرهنگ واقعی ایرانی در مواجهه با پدیده های جدید سعی می کند خود را با تاریخ و سنت های خود تطبیق دهد، یعنی پدیده های جدید را رد نکنیم بلکه با آنها زندگی کنیم. بر اساس فرهنگ و شهروندی واقعی من با هم می رویم و این طبیعت یک متفکر جدید و فکر کن پایه ای محصول انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: در عمر درخشان چهل ساله انقلاب اسلامی با محصولات جدید در عرصه فرهنگ و هنر ارتباط برقرار کرد. جهت ما از مأموریت های خود بهره مند شده ایم. امروزه صنعت سینمای ایران با تولید ۱۰۰ تا ۱۲۰ فیلم و ده ها سریال در سال بسیار جلوتر از سایر کشورهای منطقه است و همچنین حدود ۱۰ هزار پروانه نمایش در صنعت تئاتر صادر می شود. در سال به هنرمندان

وزیر فرهنگ و ارساد با اشاره به موفقیت فیلم «دولت مهدی» در جشنواره فیلم فجر اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع این فیلم مربوط به زندگی قهرمان آذربایجانی است که دستاوردهای زیادی در عرصه سینما به دست آورده است.

وی افزود: هنوز بزرگان و فرهیختگان زیادی در این خطه هستند که شایسته بهره مندی هستند گرفتن از جانب انرژی فیلمبرداری سنت شدن

اسماعیلی تصریح می کند: در دنیا فاقد این عناصر ضروری هستند، بنابراین مجبور به افسانه سازی هستند و ما باید از این ظرفیت بزرگ استفاده کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تبریز به دلیل داشتن بنیان غنی، مستحکم و مرکز فرهنگی بزرگ، قابلیت میزبانی یکی از مهم ترین جشنواره های سینمایی کشور و منطقه را دارد.

وی در پایان سخنان خود شبکه های تلویزیونی خانگی را فرصتی مغتنم برای اقتصاد حوزه فرهنگی خواند هنر شبکه های تلویزیونی خانگی به عنوان پتانسیل و فرصت تلقی می شوند و شبکه های تلویزیونی خانگی نقش مهمی در تقویت بخش مهمی از اقتصاد فرهنگی و هنری دارند. از همین رو باید باشد حفاظت جا داده خواهد شد