دومین شکست پرتاب فضایی آمریکا در ماه گذشته – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوزویک، افتتاحیه برنامه کم اهمیت یک موشک غیرمسلح از پایگاه نیروی فضایی آمریکا در کالیفرنیا شکست خورد.

در همین راستا، موشک تنها ۱۱ ثانیه پس از پرتاب در حین پرتاب آزمایشی در پایگاه نیروی فضایی منفجر شد و زباله ها را در اطراف سکوی پرتاب پراکنده کرد.

مقامات ایستگاه فضایی کالیفرنیا می گویند که مشخص نیست چه چیزی باعث این انفجار شده است، اما هیچ آسیبی گزارش نشده است، اما تحقیقات در حال انجام است.

ابتدا برای برنامه صبح پنجشنبه راه اندازی شد کم اهمیت این کار را کرد، اما در عوض چهارشنبه شب. حتی در حال حاضر نیز مشخص نیست که آیا موشک زودتر از برنامه اولیه پرتاب شده است یا خیر.

این دومین شکست پرتاب فضایی ایالات متحده در کمتر از یک ماه گذشته است. این موشک کمتر از یک ماه پیش پرتاب شد آسترا این طوفان به همراه دو ماهواره کوچکتر (متعلق به ناسا) به دلیل آسیب های بزرگ نتوانستند به مدار زمین برسند. در آن زمان دلیل شکست عملیات قسمت دوم موشک بود آسترا پس از پرتاب او از مقر فضایی LV0010 کیپ کاناورال دو ماهواره در فلوریدا از کار افتادند مکعب بسته های ناسا که بخشی از عملیات طوفان ۳۰ میلیون دلاری بودند نیز در این عملیات نابود شدند. مسئولین آسترا آنها همچنین گفتند: ما به ناسا و تیم بار تسلیت می گوییم. اطلاعات بیشتر پس از بررسی کامل اطلاعات ارائه خواهد شد.