رئیس جمهور اوکراین برخی مقامات امنیتی و قضایی را برکنار کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش مهر نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، ارتش روسیه حملات خود را در شرق اوکراین تشدید کرده است. “ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین یکشنبه گذشته رئیس امنیت دولتی و دادستان کل این کشور را برکنار کرد.

زلینسکی وی در رابطه با این موضوع گفت: بیش از ۶۰ کارمند دادستانی و سازمان های مردم نهاد همچنان علیه کشورمان فعالیت می کنند.

زلینسکی و “ایوان باکانوفدوست دوران کودکی و شریک تجاری خود را که به عنوان رئیس SBU منصوب شده بود، برکنار کرد. باکانوف از زمان آغاز جنگ به دلیل نقض امنیتی مورد انتقاد قرار گرفته است. سیاست او ماه گذشته این را با استناد به چندین منبع ناشناس اوکراینی و غربی گفت زلینسکی به دنبال جایگزین است.

او همچنین دادستان کل کشور است.ایرینا با یک انتقامو معاونش الکسی سیموننکو جایگزین شده است

همزمان با این تغییرات، عملیات نظامی روسیه در اوکراین ادامه دارد. ارتش روسیه قصد خود را برای قطع کامل سواحل دریای سیاه اوکراین تا مرز با رومانی اعلام کرده است. اگر این اقدامات موفقیت آمیز باشد آمیز با این حال، چنین تلاشی ضربه ای به اقتصاد و تجارت اوکراین خواهد بود و به مسکو اجازه می دهد تا یک پل زمینی به منطقه جدایی طلب ترانسیلوانیا بسازد. نیستریا تامین امنیت مولداوی، جایی که پایگاه های نظامی روسیه در آن قرار دارد.

اوکراین می گوید نیروهایش همچنان کنترل دو روستای کوچک در منطقه را در دست دارند لوهانسکیکی از آن دو استان دونباس تشکیل، حفظ و مقاومت در برابر تلاش ها برای تعمیق منطقه دوم روسیه دونتسک است

ستاد کل ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که ارتش اوکراین برای پیشروی به سمت روسیه تلاش می کند. ایسلویانسکپایگاه اصلی در اوکراین دونتسکو حملات در سایر نقاط منطقه را خنثی کرد.