رئیس جمهور کوبا وارد مسکو شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمهر نیوز به نقل از اسپوتنیک گزارش داد. “میگل دیاز کانلرئیس جمهور کوبا روز شنبه وارد مسکو پایتخت روسیه شد تا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار و گفتگو کند.

رئیس جمهور کوبا علاوه بر دیدار با پوتین، قرار است در مراسم رونمایی از این مجسمه شرکت کند. فیدل کاسترو رهبر فقید کوبا در این مراسم شرکت خواهد کرد.

هواپیمای حامل رئیس جمهور کوبا و همسر و همراهانش حوالی ساعت ۱۸:۳۰ وارد فرودگاه شد. بین المللی وینکوف مسکو بلافاصله فرود آمد دیاز کانل یک گروه موسیقی نظامی با نواختن سرود ملی کوبا و روسیه از او استقبال کرد.

روسیه اخیرا نشانه هایی از تصمیم خود برای گسترش روابط خود با هاوانا را نشان داده است که بدون شک شامل همکاری اقتصادی و همچنین همکاری نظامی و اطلاعاتی خواهد بود. بلند می شود گرفتن

کوبا و روسیه پس از انقلاب فیدل در سال ۱۹۵۹، کاسترو سابقه طولانی همکاری اقتصادی و نظامی دارد استاگرچه این روابط در دهه های اخیر کم رنگ شده است.

روسیه همچنین در دسامبر گذشته اعلام کرد که تشدید تنش ها بر سر اوکراین می تواند به تکرار بحران موشکی کوبا منجر شود که جهان را در آستانه جنگ هسته ای قرار داد. هم برونو و رودریگز پاریلا، وزیر خارجه کوبا زود دولت کوبا اعلام کرده است که واشنگتن روسیه را به نگرانی های امنیتی متهم می کند هیستری او از تبلیغات آگاه است و با گسترش ناتو به شرق مخالف است. او در توییتی نوشت: «ما بسیار قوی هستیم هیستری ما رسانه ها، تبلیغات و تبلیغات دولت آمریکا علیه روسیه را رد می کنیم و قاطعانه با گسترش ناتو به مرزهای این کشور برادر مخالفیم.