رئیس جمور به وزیر ورزش تذکر جدی بدهد/ عبور از خط قرمز نباید برای ایثارگران باشد


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه نماز جمعه این هفته در مسجد قدس با اشاره به آیه ۵۲ سوره مبارکه طوبی خطاب به پیامبر(ص) اظهار داشت: «مبارک الطوبی، ۱۳۸۰، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۹۸، ۱۳۹۸، ۱۳۹۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۳، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۰، ۱۳۸۰، ۱۳۸۳، ۱۳۸۸، ۱۳۸۸، ۱۳۸۶، ۱۳۸۰، ۱۳۸۰، آیه ۵۲ سوره مبارکه طوبی، مورد توجه قرار گرفته است. منافقانی که در جنگ تبوک شکست خوردند به شما گفتند که ما بر دشمنان اسلام پیروز می شویم و در راه جنگ با دشمنان خدا پیروز می شویم یا کشته می شویم اما برای شما عاقبتی جز شکست و نابودی نیست. .

وی با اشاره به اینکه شکست در فرهنگ لغت مومنین معنایی ندارد، گفت: خداوند به هر حال مومنان را نصرت داد و این در اوایل اسلام صدق نمی کرد اما در زمان ما رزمندگان اسلام از هیچکس نمی ترسند. یا هر چیزی جز خدا، لشکری ​​و ارتشی با چنین رزمندگانی شکست ناپذیر است.

امام جمعه قم گفت: مردم ما در ۴۰ سال گذشته ثابت قدم بوده‌اند و خداوند از طریق این آیه به مؤمنان می‌گوید که منافقان در جبهه‌های جنگ ظاهر نمی‌شوند و تبلیغات شیطانی آنها کارساز نخواهد بود. همانطور که رژیم شاهنشاهی را نابود کردند، با همین روحیه در دفاع مقدس شرکت کردند، در انتخابات شرکت کردند و به دفاع از انقلاب اسلامی خود ادامه دادند.

وی در خطبه دوم خود با اعلام اینکه ۱۷ شهریور موسوم به «جمعه خونین» سالروز قیام رژیم پهلوی و کشته شدن عده ای بی دفاع در میدان ژاله تهران است، گفت: امام این روز را مهم ترین روز می دانند. ایام الله چون این روز نشان دهنده شجاعت است، ایستادگی ملت و ایستادگی در برابر ظالمان است، پس به فرموده امام خمینی (ره) انسان خالق است.

* مسئولان برای رفع مشکل زائران اربعین تلاش بیشتری کنند

سعیدی با اشاره به برگزاری مراسم پیاده روی اربعین گفت: دعا می کنیم مشکل زائران اربعین حل شود و مسئولان تلاش مضاعف دارند تا زائران با مشکل مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین جلوه ای از سنت ها، فرهنگ و تاریخ شیعه است و یک وحدت اجتماعی عظیم ایجاد می کند و استفاده از این پتانسیل نیاز به برنامه ریزی دارد، گفت: مسئولان باید از این توان، موقعیت و فرصت استفاده کنند، مردم باید مسئولان را یاری کنند. خیرین.باید برای رسیدن به این هدف.

امام قم با تاکید بر اینکه جشن باشکوه جمعه و اربعین خاری در چشم دشمنان است خاطرنشان کرد: شاهدیم که دشمنان در چند روز اخیر دست به شورش زدند و دست کثیف خود را از آستین عده ای خارج کردند. خدا به جایی نرسید

*دشمن دلسوزی ملت یا دولت ایران و عراق را نمی‌خواهد

وی گفت: دشمن همدلی ایران و ملت و دولت عراق را نمی‌خواهد، اما این جمعیت عظیم در پاسخ به ندای اربابشان ناصر به میدان می‌آیند و در حضور آنها همه را نابود می‌کنند. توطئه دشمنان علیه اسلام

سعیدی افزود: این محفل باشکوه سرشار از صفا، اخلاص، رحمت و ایثار است، ما معتقدیم زمانی که دنیا آماده شود به هم نزدیک می شویم، امروز اربعین با مولا هوشان امام زمان(عج) موافق هستیم، ما قرآن هستیم. برای حفظ حریم عترت و اطاعت از اولیای قانونی، هرگز اجازه ندهید دشمنان قرآن و عترت با مال و جان ما عاشورا را تکرار کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اصل هشتم قانون اساسی، تشویق به معروف، امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و مردم در قبال یکدیگر و دولتشان مسئولیت دارند. برای مردم

امام جمعه قم می فرماید خداوند در قرآن فرموده است که مردان و زنانی که به قرآن ایمان دارند در امر به معروف و نهی از منکر یاور و شریک یکدیگرند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: هنگامی که امت من احکام را ترک کنند. از خیر و شر، باید از خداوند انتظار حوادث ناگوار را داشته باشند، لذا اعضای جوامع، نهادها و دستگاه های حکومتی باید این دو فریضه الهی را بر عهده بگیرند و از این دو فریضه الهی شانه خالی نکنند. تخریب خدا نازل شده و فقر و فساد و فتنه اخلاقی بیداد می کند.

یکی از فلسفه های وجودی حاکمان، علما و مأموریت های دینی امر به معروف و نهی از منکر است. این نفی این واقعیت است که مردم انتظار داشتند رئیس جمهور تذکر جدی به وزیر بهداشت و رفاه بدهد. به منظور جلوگیری از تکرار افتضاح اخلاقی مرتبط با حضور زنان در فوتبال مردان.

سعیدی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی از تقوا و تقوا بهره مند شده است، تاکید کرد: فرمان خداوند مقدم بر دستور فلان سازمان بین المللی است، اگر برای خدا شجاعانه در مقابل شر بایستیم خداوند مشکلات ما را حل می کند.

وی تصریح کرد: آقای رئیسی شما از مکتب ائمه اطهار و انقلاب آموخته اید که کار برای رضای خدا شکستی نیست، خواهشمند است به علما، مراجع و حوزه های علمیه کمک کنید و مطمئن باشید اجرا به نفع دولت خواهد بود. طبق خواست خدا.

عبور از خط قرمز برای مؤمنان غیرقابل قبول است

امام جمعه قم با بیان اینکه دینداران و متدینین از حکومت دینی شما می خواهند که شادی حلال در جامعه ایجاد کند، حوزوی و متدینین مخالف شادی حلال نیستند، آن را برای زندگی اجتماعی لازم می دانند، اما متدینین مخالف انحرافات اخلاقی هستند. بی ادب هستند و عبور از خط قرمز برای آنها غیرقابل تحمل است.

وی تاکید کرد: انحرافات اخلاقی نباید توسط مدیران میانی وارد ورزشگاه شود اختیاری ارزش های دینی باید در دولت انقلابی، ارزشی و باشکوه آیت الله رئیسی ثبت شود.

پایان پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید