راهنمای مبتدیان برای چاپ Giclee


راهنمای مبتدیان برای چاپ Giclee

چاپ Giclee یک روش محبوب در بین هنرمندان و گالری ها برای تولید چیزی است که به نظر می رسد یک اثر هنری گران قیمت باشد اما هزینه ای برای تولید ندارد. پرینت سه بعدی به طور فزاینده ای محبوب می شود، نسخه دیجیتال این به هنرمندان اجازه می دهد تا به مخاطبان گسترده تری دسترسی پیدا کنند که در غیر این صورت ممکن است قادر به پرداخت آن نباشند.

چاپ های Giclee بر اساس تقاضا چاپ می شوند و از هزینه تولید انبوه با استفاده از Litho جلوگیری می کنند و به هنرمندان اجازه می دهند تا با کاغذها و پرداخت های مختلف آزمایش کنند. برای تولید مثل های ظریف و با کیفیت، ژیکلی واقعا بهترین روش است.

این نام از کلمه فرانسوی “شیر آب” گرفته شده است و “Zhee-Clay” تلفظ می شود. از آنجایی که این کلمه یک کلمه تنظیم نشده است، بایگانی برای هر هنر زیبای چاپ شده با چاپگر جوهر افشان استفاده می شود، اما برای اینکه چاپ به عنوان یک چاپ در نظر گرفته شود، باید چهار معیار اساسی رعایت شود. این شامل تراکم چاپ، کاغذ، چاپگر و جوهر استفاده شده است.

۱۱. تصمیم درست بگیر

برای اینکه تصویر Giclee در نظر گرفته شود، باید حداقل ۳۰۰ نقطه در اینچ باشد.

وضوح تصویر به میزان وضوح ثبت شده در یک تصویر اشاره دارد. هر تصویر چاپ شده با فرمت giclee باید حداقل ۳۰۰ پیکسل (dpi) باشد. اگر مطمئن نیستید به چه معناست، راهنمای وضوح تصویر ما را بررسی کنید. این یک کار چاپ گرافیک کامپیوتری ساده است، اما برای کارهای هنری یا عکس های ساده، به معنای استفاده از اسکنر یا دوربینی است که قادر به گرفتن تصاویر با وضوح ۳۰۰ نقطه در اینچ است.

استفاده از dpi کمتر به معنای از دست دادن دقت و دقت رنگ و گرادیان است. می توانید از این تصاویر در وب سایت خود استفاده کنید سئو سایت از آن استفاده کنید، برای کاهش صفحات وب سایت، بهینه سازی سایت و کمک به سئو باید آن را به WEBP تبدیل کنید.

۲۲. کاغذ خود را با دقت انتخاب کنید

این جعبه معمولا اطلاعات کلیدی مانند آرشیو، ۱۰۰% پنبه یا پارچه بدون اسید را نمایش می دهد.

برای بهترین نتیجه با Giclee، استفاده از کاغذ جوهر بایگانی یا موزه ای را توصیه می کنیم. آنها به طور کلی در دسته مات، پنبه یا بوم قرار می گیرند. آرشیو اصطلاحی است که برای توصیف چیزی با دوام عالی و تحمل شکست استفاده می شود. این معمولاً به معنی کاغذ بدون اسید/بدون لیگنین است که به محصول اجازه می دهد مدت بیشتری دوام بیاورد. اکثر مقالات سری حرفه ای این اطلاعات را در جعبه ارائه می دهند. به عنوان مثال: بدون اسید، ۱۰۰٪ پایه پنبه.

برخی از نمونه‌ها عبارتند از Epson با سری Signature Worthy، Somerset و Moab با سایر خطوط کاغذ حرفه‌ای.

کاغذهای درجه حرفه ای گرانتر از کاغذ سفید معمولی هستند، بنابراین ابتدا روی کاغذی که قصد خرید آن را دارید تحقیق کنید. گزینه های زیادی وجود دارد و هر کدام پاسخ متفاوتی دارند.اگر به دنبال خرید چاپگر giclee هستید، از اینکه از فروشنده بپرسید روی چه کاغذی چاپ شده است نترسید، اما برخی چنین اطلاعاتی را در توضیحات محصول درج می کنند.

راهنمای مبتدیان برای چاپ Giclee
راهنمای مبتدیان برای چاپ Giclee

۳۳. چاپگر خود را انتخاب کنید

اکثر چاپ های ژیکلی با استفاده از چاپگرهای جوهرافشان با فرمت بزرگ ساخته می شوند. از Giclee برای اشاره به چاپگر Iris استفاده می شد که اولین چاپگر جوهرافشان با فرمت بزرگ و پیش برش تولید شده بود. چاپگرهای جوهرافشان در طول سال ها راه طولانی را پیموده اند و بسیاری از آنها می توانند با موفقیت تصاویری با کیفیت خوب با طیف رنگی گسترده ارائه دهند. اما چاپگرهایی که برای تولید یک محصول واقعی giclee استفاده می‌شوند، فرسنگ‌ها جلوتر از هر چیزی هستند که در خانه یا محل کار خود پیدا نمی‌کنید. رایج ترین چاپگرهایی که برای Giclee استفاده می شوند، مدل های با فرمت بزرگ هستند که تا ۱۲ کارتریج جوهر را در خود جای می دهند. رنگ های مختلفی دارند. . بسیاری از برندها چاپگرهایی را می‌سازند که قابلیت چاپ گیکلی را دارند، اما اپسون و کانن هر دو نقطه شروع خوبی هستند و انتخاب گسترده‌ای دارند.

۸۴. جوهر مناسب را انتخاب کنید

چاپ Giclee نیاز به استفاده از جوهرهای مبتنی بر رنگدانه دارد که شامل ذرات ریز رنگی است که در حالت تعلیق قرار می گیرند، نه جوهرهایی که در مایع حل می شوند. جوهرهای رنگی در اکثر چاپگرهای جوهر افشان یافت می شوند زیرا تولید آنها ارزانتر است.از مزایای استفاده از جوهرهای مبتنی بر رنگدانه می توان به رنگ، ماندگاری، ماندگاری ۱۰۰-۲۰۰ سال و کاهش احتمال لکه شدن و لکه شدن اشاره کرد.

نتیجه:

به لطف فناوری چاپ دیجیتال، کیفیت بهبود یافته و مزایای فراوان این روش، چاپ گیکلی را به جایگزینی ارزان قیمت برای بسیاری از صنایعی که قبلاً با روش های گران قیمت و زمان بر مانند افست تولید می شدند، تبدیل کرده است. فرآیند چاپ دیجیتال ایجاد شده است شرکت چاپ آرمانی آخرین اخبار این روش چاپ را همراه با چاپ دیجیتال ارزان به شما ارائه می دهد.

منبع: خبر

تبلیغات در گلونی